Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

W Senacie o finansach samorządów

W Senacie o finansach samorządów fotolia.pl

W Senacie rozmawiano na temat finansowania samorządu terytorialnego.

23 stycznia 2024 r. przewodniczący i wiceprzewodniczący Komisji Budżetu i Finansów Publicznych senatorowie Kazimierz Kleina i Leszek Czarnobaj wzięli udział w konsultacjach eksperckich poświęconych analizie dystrybucji środków finansowych dla jednostek samorządu terytorialnego, zorganizowanych przez Biuro Analiz, Dokumentacji i Korespondencji Kancelarii Senatu.

W spotkaniu, które prowadziła dyrektor biura Agata Karwowska-Sokołowska, wzięli udział ekonomiści z kilku ośrodków naukowych zajmujący się finansami publicznymi: prof. Beata Zofia Filipiak z Uniwersytetu Szczecińskiego, dr hab. Sławomira Kańduła z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, prof. Stanisław Mazur, dr Marzena Piszczek, dr hab. Piotr Sołtyk oraz prof. Krzysztof Surówka z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, a także prof. Marzanna Poniatowicz z Uniwersytetu w Białymstoku i prof. Leszek Patrzałek z Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Pokłosiem spotkania ma być raport na temat stanu finansów samorządów w Polsce, w szczególności szczebla gminnego i powiatowego, który posłuży do prac nad zmianami legislacyjnymi dotyczącymi finansów samorządowych.

Źródło: komunikat Kancelarii Senatu RP

Czw., 1 Lt. 2024 0 Komentarzy
Adrian Pokrywczyński
redaktor Adrian Pokrywczyński