Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

800 mln na rozwój gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej w 2016 roku

800 mln na rozwój gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej w 2016 roku fotolia.pl
Połączone Komisje Infrastruktury oraz Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej pozytywnie zaopiniowały  znajdujące się w projekcie ustawy budżetowej  części budżetowej 83 – Rezerwy celowe, w zakresie pozycji 6, 54 i 70 oraz części budżetowej 85 – Budżety wojewodów ogółem, w zakresie działów: 700 – Gospodarka mieszkaniowa i 710 – Działalność usługowa. 
 
Oznacza to m. in.,  że znajdą się środki na realizację uchwały Rady Ministrów w sprawie Program rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019, czyli kontynuacji programu tzw. „schetynówek”, kwota jaka została przeznaczona na ten cel w budżecie na 2016 rok to  800 mln złotych, co jest zgodne z założeniami tego programu.
 
Ponadto będą środki dla województw na dofinansowanie budowy, przebudowy, remontu, utrzymania, ochrony i zarządzania drogami wojewódzkimi oraz środki rezerwy na finansowanie zadań realizowanych przez prezydentów miast na prawach powiatu w zakresie zarządzania bezpieczeństwem dróg w transeuropejskiej sieci drogowej. 
Czw., 31 Gr. 2015 0 Komentarzy Dodane przez: Marcin Maksymiuk