Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Dostęp do szerokopasmowego Internetu – apel ministra do samorządów

Dostęp do szerokopasmowego Internetu – apel ministra do samorządów fotolia.pl

18 czerwca 2015 roku w Sejmie odbyło się spotkanie dotyczące cyfryzacji administracji publicznej, zorganizowane przez Sejmową Komisję Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej, Parlamentarny Zespół ds. Samorządności oraz Klub Liderów Samorządowych „Poznańska”. W debacie uczestniczyli posłowie, samorządowcy oraz przedstawiciele administracji rządowej.

W trakcie swojego wystąpienia Minister Bogdan Dombrowski przypomniał, że Europejska Agenda Cyfrowa nakłada na wszystkie państwa Unii Europejskiej, w tym Polskę, aby do 2020 roku dostarczyć wszystkim obywatelom, do każdego gospodarstwa domowego internet o prędkości minimum 30Mb/s, a dla 50% gospodarstw domowych  o prędkości do 100Mb/s.

Minister Dombrowski zachęcał samorządowców do korzystania z programów, które są jeszcze realizowane w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. Zaapelował również, aby samorządy stworzyły dobry klimat dla inwestycji szerokopasmowych - Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji będzie promować samorządy, które są przyjazne dla tego rodzaju przedsięwzięć. Minister Dombrowski zwrócił uwagę na konieczność rozwiązania jednego z podstawowych problemów realizacji sieci szerokopasmowych poprzez podjęcie dyskusji dotyczącej wprowadzenia możliwych ułatwień dla inwestycji dotyczących internetu szerokopasmowego np. co do wysokości opłat za zajęcie pasa drogowego.

Źródło: MAiC

Czw., 18 Czrw. 2015 0 Komentarzy Dodane przez: Monika Małowiecka