Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Poprawki do budżetu państwa

Na zakończonym w piątek 24 stycznia 59. posiedzeniu Sejmu, posłoowie przyjeli 11 z 13 poprawek Senatu do ustawy budżetowej na rok 2014.

Przyjęte przez Sejm propozycje dotyczą m.in. zwiększenia o 650 mln zł wydatków na Narodowy program przebudowy dróg lokalnych (o czym piszemy w osobnym artykule). O 4,99 mln zwiększono wydatki Archiwów na wynagrodzenia, kosztem zmniejszenia środków na dotacje i subwencje w tej samej części budżetowej. Zwiększono dotacje dla Kopalni Soli "Wieliczka" o 10 mln zł i Kopalni Soli "Bochnia" o 7 mln zł oraz dodano dotację dla Zabytkowej Kopalni Węgla Kamiennego "Guido" w kwocie 3 mln zł. Zwiększono o 500 tys. zł wydatki bieżące samorządowych kolegiów odwoławczych. Dodano ponadto nową rezerwę celową z kwotą 3 mln zł z przeznaczeniem na finansowanie polsko-ukraińskiej współpracy młodzieży. O 150 mln zł zmiejszony został deficyt budżetu państwa.

Po zmianach ustawa budżetowa zakłada dochody krajowe w wysokości 276,98 mld zł oraz wydatki na poziomie 324,64 mld zł. Deficyt ma nie przekroczyć 47,66 mld zł. Dochody ze środków europejskich wyniosą 77,9 mld zł, a wydatki 78,3 mld zł. Utrzymane zostanie zamrożenie funduszu wynagrodzeń w jednostkach państwowej sfery budżetowej, z wyłączeniem sektora samorządowego oraz wynagrodzeń pracowników publicznych szkół wyższych.

Ustawa trafi teraz do prezydenta.

Źródło: sejm.gov.pl

Czw., 23 St. 2014 0 Komentarzy Dodane przez: Jarosław Komża