Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Grudniowe posiedzenie Zespołu ds. Energii, Klimatu i Środowiska KWRiST

Grudniowe posiedzenie Zespołu ds. Energii, Klimatu i Środowiska KWRiST fot. canva

W środę, 14 grudnia 2022 r. odbyło się posiedzenie Zespołu ds. Energii, Klimatu i Środowiska Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego.

Tym razem posiedzenie zawierało trzy punkty merytoryczne.

Zespół wydał pozytywne opinie dla projektu rozporządzenia w sprawie wymagań dobrej praktyki w zakresie gospodarki leśnej a także transzy trzynastu projektów rozporządzeń ws. specjalnych obszarów ochrony siedlisk.

Zespół wstrzymał się od zaopiniowania projektu ustawy o zmianie ustawy o odnawialnych źródłach energii oraz niektórych innych ustaw, ze względu na brak informacji o ujednoliconej treści projektu ze strony rządowej. 

Współprzewodniczący Zespołu Stanisław Bodys poinformował także o przedłożeniu w Senacie poprawek do ustawy o szczególnej ochronie niektórych odbiorców paliw gazowych w 2023 r. w związku z sytuacją na rynku gazu postulowanych przez stronę samorządową (w tym propozycje poprawek sformułowane przez Związek Powiatów Polskich).

Przed posiedzeniem strona rządowa wycofała z porządku obrad projekt ustawy o przygotowaniu i realizacji inwestycji w zakresie elektrowni szczytowo-pompowych oraz inwestycji towarzyszących.

Czw., 15 Gr. 2022 0 Komentarzy Dodane przez: Adrian Pokrywczyński