Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Powstanie Sektorowa Rama Kwalifikacji w sektorze energetyka

Powstanie Sektorowa Rama Kwalifikacji w sektorze energetyka fotolia.pl

Ministerstwo Edukacji i Nauki planuje włączenie do Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji, Sektorowej Ramy Kwalifikacji w sektorze energetyka.

Kwalifikacje, do których odnosić się będzie Sektorowa Rama Kwalifikacji w sektorze energetyka, mają przygotowywać do wykonywania działalności związanej z wytwarzaniem, obsługą i eksploatacją urządzeń, sieci i instalacji energetycznych oraz aktywności pomocniczych w sektorze energetyki, w szczególności w ramach zawodów i specjalności wskazanych w przepisach wydanych na podstawie art. 36 ust. 8 ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy.

Charakterystyka efektów uczenia się dla poziomów Sektorowej Ramy Kwalifikacji w sektorze energetyka, ujęta została w kategoriach wiedzy, umiejętności oraz kompetencji społecznych określonych w załączniku do projektu rozporządzenia, który znajduje się tutaj.

Projekt rozporządzenia w sprawie Sektorowej Ramy Kwalifikacji w sektorze energetyka został przekazany do zaopiniowania w ramach Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego. 

Czw., 4 Sp. 2022 0 Komentarzy Dodane przez: Katarzyna Liszka-Michałka