Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Zmiana we wzorze karty kwalifikacyjnej uczestnika wypoczynku

Zmiana we wzorze karty kwalifikacyjnej uczestnika wypoczynku fotolia.pl

Do zaopiniowania w ramach Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego przekazano projekt rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki zmieniającego rozporządzenie w sprawie wypoczynku dzieci i młodzieży.

Jak wskazano w uzasadnieniu nowelizacja rozporządzenia wynika z konieczności dostosowania przepisów rozporządzenia do obowiązującego stanu prawnego w związku z uchyleniem ustawy o ochronie danych osobowych oraz nowelizacją ustawy o systemie oświaty, dokonaną art. 22 pkt 2 ustawy z dnia 21 lutego 2019 r. o zmianie niektórych ustaw w związku z zapewnieniem stosowania Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych). 

Proponowane rozwiązanie dotyczy skreślenia we wzorze załącznika nr 6 do ww. rozporządzenia, określającym „Kartę kwalifikacyjną uczestnika wypoczynku”, w części II „Informacje dotyczące uczestnika wypoczynku” wyrazów: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zawartych w karcie kwalifikacyjnej na potrzeby niezbędne do zapewnienia bezpieczeństwa i ochrony zdrowia uczestnika wypoczynku (zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2015 r. poz. 2135, z późn. zm.).”.

Projekt będzie przedmiotem obrad kwietniowego posiedzenia Zespołu ds. Edukacji, Kultury i Sportu KWRiST.

Źródło: RCL 

Czw., 8 Kw. 2021 0 Komentarzy Dodane przez: Katarzyna Liszka-Michałka