Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Nowy wzór dyplomów pielęgniarek

Nowy wzór dyplomów pielęgniarek fotolia.pl

Do konsultacji publicznych trafił projekt rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie kształcenia podyplomowego pielęgniarek i położnych.

Rozporządzenie określa nowy wzór dyplomu uzyskania tytułu specjalisty. Nowy wzór ma spełniać minimalne zabezpieczenia dokumentu publicznego przed fałszerstwem. Nowy wzór dyplomu ma być jednostronicowym dokumentem z zakresem danych wraz z odpowiednimi zabezpieczeniami przed fałszerstwem w druku i w papierze.

Zawarty we wzorze dokumentu zakres danych pielęgniarki lub położnej dotyczący: oznaczenia instytucji wydającej dyplom specjalisty; numeru dyplomu specjalisty; imienia (imion) i nazwiska; daty urodzenia; numeru prawa wykonywania zawodu; daty złożenia egzaminu państwowego; nazwy dziedziny szkolenia specjalizacyjnego, w której został uzyskany tytuł specjalisty; pieczęci urzędowej; podpisu dyrektora instytucji wydającej dyplom specjalisty; podpisu przewodniczącego państwowej komisji egzaminacyjnej oraz daty wydania dyplomu specjalisty, który został pozwoli to na jednoznaczną identyfikację pielęgniarki i położnej.

Projekt rozporządzenia proponuje zmianę terminu składania wniosków o zakwalifikowanie do państwowego egzaminu specjalizacyjnego (PES) na sesję wiosenną z 31 października na 30 listopada (danego roku) umożliwiając osobom, które przystąpiły do tego egzaminu w listopadzie, a uzyskały wynik negatywny lub osobom, które planowały przystąpić do egzaminu w listopadzie, a nie przystąpiły do niego – złożenie wniosków o zakwalifikowanie do PES na sesję wiosenną następnego roku.

Z całością rozporządzenia można zapoznać się TUTAJ. 

Pon., 1 Mrz. 2021 0 Komentarzy Dodane przez: Patrycja Grebla-Tarasek