Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Bezpłatne leki dla kobiet w ciąży

Bezpłatne leki dla kobiet w ciąży fotolia.pl

Do konsultacji publicznych trafił projekt rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie sposobu i trybu finansowania leków przysługujących bezpłatnie świadczeniobiorcom w ciąży.

Celem rozporządzenia jest uregulowanie kwestii przeprowadzania rozliczeń finansowych między Prezesem Narodowego Funduszu Zdrowia a ministrem właściwym do spraw zdrowia związanych z realizacją regulacji wprowadzonych na mocy ustawy z dnia 16 kwietnia 2020 r. o zmianie ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych oraz niektórych innych ustaw.

Projekt rozporządzenia przewiduje dokładne uregulowanie zakresu sprawozdawanych przez Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia danych oraz zasady dotyczące dokonywanych rozliczeń finansowych, w szczególności terminy przekazywania miesięcznych dotacji przez ministra właściwego do spraw zdrowia, szczególne zasady rozliczania dotacji za miesiące od października do grudnia oraz zasady całościowego (rocznego) rozliczania przekazanych dotacji.

Ministerstwo przygotowało też drugi projekt Zmieniający rozporządzenie w sprawie recept, który umożliwia praktyczną realizację uprawnień wynikających z projektu. Przewiduje on mianowicie dodanie na recepcie dla kobiet w ciąży dodatkowego oznaczenia "C". Dzięki temu można będzie weryfikować to uprawnienie podczas realizacji recepty.

Z całością projektów można zapoznać się tutaj.

Wt., 21 Lp. 2020 0 Komentarzy Dodane przez: Patrycja Grebla-Tarasek