Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Nowe zasady rejestracji bezrobotnych

Nowe zasady rejestracji bezrobotnych fotolia.pl

Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej skierowało do konsultacji publicznych projekt nowego rozporządzenia w sprawie w sprawie rejestracji bezrobotnych i poszukujących pracy.

Projektowane rozporządzenie ma zastąpić dotychczas obowiązujące przepisy z 2012 r.  Konieczność wydania nowego rozporządzenia wynika z faktu, że zgodnie z art. 164 pkt 4 ustawy z dnia 21 lutego 2019 r. o zmianie niektórych ustaw w związku z zapewnieniem stosowania rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 12 listopada 2012 r. w sprawie rejestracji bezrobotnych i poszukujących pracy traci moc z dniem 4 maja 2020 r.

Projekt określa szczegółowo tryb rejestracji i sposób prowadzenia rejestru bezrobotnych i poszukujących pracy, zakresy informacji niezbędnych do rejestracji oraz informacji gromadzonych o osobach zarejestrowanych, wymagane przy rejestracji dokumenty niezbędne do ustalenia statusu oraz uprawnień rejestrowanych.

Projekt dostępny jest tutaj.

Pt., 7 Lt. 2020 0 Komentarzy
Bernadeta Skóbel
Redaktor Bernadeta Skóbel