Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Najbliższy tydzień w KWRiST

Najbliższy tydzień w KWRiST fotolia.pl

W najbliższym tygodniu odbędą się dwa posiedzenia Zespołów Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego w formie wideokonferencji.

Posiedzenie Zespołu ds. Społeczeństwa Informacyjnego odbędzie się 19 czerwca br. o godzinie 13:00. Porządek posiedzenia:

 1. Projekt ustawy o zmianie niektórych ustaw w celu zapewnienia stosowania przepisów unijnych poprawiających funkcjonowanie rynku wewnętrznego (Ministerstwo Rozwoju i Technologii).
 2. Projekt rozporządzenia Ministra Cyfryzacji w sprawie warunków technicznych zasilania energią elektryczną obiektów budowlanych telekomunikacji lub pomieszczeń telekomunikacyjnych.
 3. Projekt rozporządzenia Ministra Cyfryzacji zmieniającego rozporządzenie w sprawie udzielania pomocy publicznej i pomocy de minimis na cyfrową dostępność i ponowne wykorzystanie informacji w ramach programu Fundusze Europejskie na Rozwój Cyfrowy 2021‒2027.
 4. Sprawy różne:
  1. Wniosek strony samorządowej o przedstawienie informacji przez resort cyfryzacji nt. stanu prac w zakresie Architektury Informacyjnej Państwa.
  2. Wniosek Ogólnopolskiego Porozumienia Organizacji Samorządowych o dyskusję nt. współpracy ZUS z USC w zakresie efektywnego wykorzystania usługi sieciowej - pobierania z rejestru stanu cywilnego odpisów aktów sc (art. 45 ust. 3 ustawy prawo o aktach stanu cywilnego).

Posiedzenie Zespołu ds. Obszarów Wiejskich, Wsi i Rolnictwa zaplanowano na 20 czerwca br. na godzinę 10:00. Porządek tego posiedzenia wygląda następująco:

 1. Projekt ustawy o zdrowiu zwierząt (Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi).
 2. Projekt zmian do wytycznych szczegółowych w zakresie przyznawania, wypłaty i zwrotu pomocy finansowej w ramach Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023–2027 dla interwencji w sektorze owoców i warzyw (Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi).
 3. Sprawy różne:
  1. Przedstawienie informacji nt. aktualnego stanu spraw dot. wspólnot gruntowych.
  2. Przedstawienie informacji nt. rozwiązań problemu bezdomności zwierząt zwłaszcza na terenach wiejskich i małych miast.
  3. Przedstawienie informacji nt. planowanych działań w zakresie ograniczonych zadań nadzoru powiatów nad spółkami wodnymi.
Pt., 14 Czrw. 2024 0 Komentarzy Dodane przez: Alicja Cisowska