Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Najbliższy tydzień w KWRiST

Najbliższy tydzień w KWRiST fotolia.pl

W najbliższym tygodniu odbędą się posiedzenia sześciu Zespołów Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego.

Posiedzenie Zespołu ds. Ochrony Zdrowia i Polityki Społecznej zostało zaplanowane na 17 października br. (poniedziałek) na godzinę 9.00 w formie wideokonferencji.

Posiedzenie Zespołu ds. Społeczeństwa Informacyjnego odbędzie się 18 października br. (wtorek) o godzinie 13:00, również w formie wideokonferencji.

Posiedzenie Zespołu ds. Edukacji Kultury i Sportu odbędzie się także 18 października br. o godzinie 15:00 w formie online. Porządek obrad tego posiedzenia obejmuje:

  1. Projekt rozporządzenia Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w sprawie ramowych planów nauczania w publicznych szkołach i placówkach artystycznych.
  2. Projekt rozporządzenia Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w sprawie maksymalnych stawek opłat za ponowne wykorzystywanie informacji sektora publicznego nakładanych przez muzea państwowe i muzea samorządowe.
  3. Projekt uchwały Rady Ministrów w sprawie Rządowego programu pomocy uczniom niepełnosprawnym w formie dofinansowania zakupu podręczników, materiałów edukacyjnych i materiałów ćwiczeniowych w latach 2023–2025.
  4. Projekt rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie szczegółowych warunków udzielania pomocy uczniom niepełnosprawnym w formie dofinansowania zakupu podręczników, materiałów edukacyjnych i materiałów ćwiczeniowych w latach 2023–2025.
  5. Wniosek Ministerstwa Klimatu i Środowiska o wprowadzenie do klasyfikacji zawodów szkolnictwa branżowego następujących, nowych zawodów: operator maszyn i urządzeń gospodarki odpadami; technik gospodarki odpadami; pracownik pomocniczy operatora maszyn i urządzeń gospodarki odpadami; pracownik utrzymania porządku terenów zurbanizowanych i infrastruktury.
  6. Sprawy różne: Pismo Powiatu Legnickiego dot. subwencji oświatowej (Niepubliczna Szkoła Specjalna w Krotoszycach).

Posiedzenie Zespołu do Spraw Infrastruktury, Urbanistyki i Transportu odbędzie się 19 października 2022 r. (środa) o godzinie 13:00 w formie wideokonferencji. Spotkanie dedykowane będzie bieżącym projektom i sprawom kierowanym do omówienia na forum Zespołu.

Posiedzenie Zespołu do Spraw Energii, Klimatu i Środowiska odbędzie się również 19 października br. o godzinie 10:00 w formie online.

Natomiast posiedzenie Zespołu ds. Obszarów Wiejskich, Wsi i Rolnictwa odbędzie się stacjonarnie 20 października 2020 r. o godzinie 12:30 w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi (sala 142) ul. Wspólna 30 w Warszawie.

Pt., 14 Prn. 2022 0 Komentarzy Dodane przez: Alicja Cisowska