Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

W tym tygodniu w parlamencie

W tym tygodniu w parlamencie fotolia.pl

W bieżącym tygodniu swoje posiedzenie plenarne zaplanowali tylko senatorowie. Członkowie drugiej izby parlamentu zbiorą się w dniach 8-10 maja.

Kluczową ustawą rozpatrywaną w tych dniach będzie sejmowa nowelizacja ustawy o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci, która przewiduje objęcie wypłatą świadczenia z programu „Rodzina 500+” wszystkich dzieci do 18. roku życia, bez względu na dochody rodziny.

W porządku znalazły się również ustawa o opiece zdrowotnej nad uczniami. Ma ona zapewnić równy dostęp do opieki zdrowotnej (w tym profilaktyki stomatologicznej) w szkole bez względu na miejsce zamieszkania ucznia i typ szkoły, a także zwiększyć efektywność świadczeń zdrowotnych finansowanych ze środków publicznych, udzielanych w ramach tej opieki.

Z pełnym porządkiem obrad Senatu można zapoznać się tutaj.

Na 8. maja zaplanowano wspólne posiedzenie trzech senackich komisji: edukacji, ustawodawczej, samorządu terytorialnego, na którym ma być przeprowadzone pierwsze czytanie senackiego projektu nowelizacji Prawa oświatowego, dotyczącego ustalania kosztów przewozu dziecka niepełnosprawnego. Piszemy o tym w osobnym artykule.

Czw., 2 Mj. 2019 0 Komentarzy Dodane przez: Jarosław Komża