Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

W tym tygodniu w parlamencie

W tym tygodniu w parlamencie fotolia.pl

Najbliższe posiedzenie Sejmu odbędzie się w bieżącym tygodniu, w dniach 9-11 lutego. Z pewnością najważniejszym tematem, o którym odbędzie się debata, jest zaproponowany przez rząd projekt ustawy o pomocy państw w wychowaniu dzieci, czyli wdrażającej sztandarowy program rządu „Rodzina 500 plus”.
Kolejnym punktem porządku posiedzenia plenarnego Sejmu, ważnym i jednocześnie wpływającym na funkcjonowanie jednostek samorządu terytorialnego, będzie informacja minister edukacji o stanie przygotowań organów prowadzących do objęcia obowiązkiem szkolnym dzieci sześcioletnich. Dokument, dyskutowany wcześniej na posiedzeniach sejmowych komisji - edukacji i samorządu terytorialnego, pochodzi z grudnia ub. roku, ale z pewnością przy prezentowaniu i dyskusji na posiedzeniu plenarnym zostanie zaktualizowany informacjami prezentującymi stan obecny.
 
Senatorowie nie zbiorą się bieżącym tygodniu na posiedzeniu plenarnym, zaplanowano je na kolejny tydzień. Natomiast we wtorek i środę spotkają się na posiedzeniach komisji, na których jedynym tematem będzie rozpatrzenie uchwalonej przez Sejm ustawy budżetowej.
 
Źródło: sejm.gov.pl, senat.gov.pl
Śr., 3 Lt. 2016 0 Komentarzy Dodane przez: Jarosław Komża