Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

W tym tygodniu w parlamencie

W tym tygodniu w parlamencie fotolia.pl
Na bieżący tydzień przypadają posiedzenia obu izb parlamantu. Posłowie zbiorą się w dniach 27-29 stycznia, a senatorowie 28 i 29 stycznia. Najważniejszym tematem obrad Sejmu będzie z pewnością projekt ustawy budżetowej na rok 2016. Ale wśród posiedzeń komisji, towarzyszących obradom plenarnym, odbędzie kilka, na których poruszone zostaną sprawy samorządowe. Zdecydowana większość nich będzie miała miejsce w środę 27. stycznia.


Sejmowa komisja zdrowia wysłucha informacji ministra zdrowia na temat powrotu do koncepcji utworzenia sieci szpitali publicznych.

Z kolei resort edukacji przedstawi posłom połączonych komisji edukacji oraz samorządu informację o stanie przygotowań organów prowadzących do objęcia obowiązkiem szkolnym dzieci sześcioletnich. Informację tę datowaną na 15 grudnia można przeczytać TUTAJ.

Posłowie z komisji samorządu terytorialnego zapoznają się z funckjonowaniem Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego. Prezentację jego zadań przedstawi resort administracji oraz dyrektor instytutu.

Źródło: sejm.gov.pl, senat.gov.pl
Czw., 21 St. 2016 0 Komentarzy Dodane przez: Jarosław Komża