Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

W tym tygodniu w parlamencie

W tym tygodniu w parlamencie fotolia.pl
Medialny szum wokół tzw. sprawy Trybunału Konstytucyjnego nie daje przebić się innym tematom, związanym z pracą rządu i parlamentu. Tymczasem w Sejmie są już właściwie wszystkie projekty ustaw dotyczących sztandarowych pomysłów obecnej ekipy rządzącej. W tym takie, które wpływają na funkcjonowanie samorządów.
 
Najbliższe, poniedziałkowo-wtorkowe, posiedzenie Sejmu będzie bogate. W porządku znalazły się zarówno projekty sztandarowe, jak i mniej znane, a dotyczące samorządów, które opisujemy naszym Czytelnikom w dziale Legislacja.
 
W przypadku tej drugiej grupy spraw, posłowie będą głosować m.in. nad sprawozdaniami komisji zdrowia w sprawie nowelizacji ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych oraz komisji infrastruktury i komisji samorządu terytorialnego o nowelizacji ustawy o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego.
 
Oprócz tego w porządku obrad Sejmu znalazły się projekty zaakceptowane 17 i 18 grudnia przez Senat, a dotyczące spraw finansowych. Wśród tych projektów jest nowelizacja budżetu na rok bieżący wraz z ustawą okołobudżetową; ustawa okołobudżetowa na rok przyszły oraz nowelizacja ustawy o finansach publicznych, przewidująca modyfikację logarytmu tzw. stabilizującej reguły wydatkowej i umożliwiająca zwiększenie limitu wydatkowów.
 
Źródło: sejm.gov.pl i senat.gov.pl
Czw., 17 Gr. 2015 0 Komentarzy Dodane przez: Jarosław Komża