Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Obwodnica Grzymiszewa oddana do ruchu

Obwodnica Grzymiszewa oddana do ruchu fotolia.pl

Od 14 czerwca 2024 r. kierowcy mogą już korzystać z obwodnicy Grzymiszewa w województwie wielkopolskim, kolejnej inwestycji zrealizowanej w ramach Programu budowy 100 obwodnic na lata 2020-2030. Zadanie o wartości blisko 19 mln zł zostało objęte wsparciem z Krajowego Planu Odbudowy.

Jak czytamy - podstawowym celem budowy obwodnicy Grzymiszewa w ciągu drogi krajowej nr 72 było wyprowadzenie ruchu tranzytowego poza tę miejscowość. Zakres inwestycji obejmował budowę drogi klasy GP (główna ruchu przyspieszonego) o długości 1,4 km. Powstały dwa ronda na skrzyżowaniach (na początku i końcu obwodnicy), dodatkowe jezdnie do obsługi ruchu lokalnego oraz infrastruktura dla pieszych i rowerzystów. Wykonawcą inwestycji było konsorcjum firm Polimex Infrastruktura (lider) i Polimex Mostostal.

Zrealizowana inwestycja poprawiła bezpieczeństwo zarówno mieszkańców Grzymiszewa, jak i kierowców podróżujących po DK72. Dotychczasowa trasa przechodząca przez centrum Grzymiszewa będzie służyła wyłącznie lokalnej społeczności. Wzrośnie również komfort przejazdu pomiędzy Koninem a Turkiem, a w dalszej perspektywie także z kierunku Sieradza i Łodzi.

W ramach Programu budowy 100 obwodnic w województwie wielkopolskim zaplanowano budowę ośmiu inwestycji. W realizacji są obwodnice: Gostynia, Koźmina Wielkopolskiego, Strykowa oraz Żodynia. Dla obejść Kalisza, Kamionnej i Krotoszyna, Zdun i Cieszkowa trwają prace projektowe.

Źródło: MI

Śr., 19 Czrw. 2024 0 Komentarzy Dodane przez: Katarzyna Sekuła