Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Ruszył nabór wniosków do działania Zrównoważona mobilność miejska!

Ruszył nabór wniosków do działania Zrównoważona mobilność miejska! fot.pixabay

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) ogłasza nabór dotyczący projektów na rzecz zrównoważonej mobilności miejskiej, kładąc nacisk na jej rolę w transformacji w kierunku gospodarki zeroemisyjnej. Pula środków do rozdysponowania to aż 175 mln PLN.

Celem działania jest wsparcie projektów z zakresu ekologicznych, zintegrowanych systemów mobilności miejskiej (obejmujących transport miejski i aktywne formy mobilności), przyczyniające się do zmniejszenia emisji zanieczyszczeń, hałasu i zwiększenia efektywności przemieszczania się w miastach i ich obszarach funkcjonalnych.

Kto może składać wnioski?
O dofinansowanie projektów w ramach naboru mogą ubiegać się miasta średnie tracące funkcje społeczno-gospodarcze oraz inne miasta subregionalne z podregionów z najwyższą kumulacją gmin zmarginalizowanych, z przedziału 50-100 tys. mieszkańców (ustawowo zobligowani organizatorzy transportu miejskiego).

Są to: Chełm, Zamość, Biała Podlaska, Łomża, Suwałki, Przemyśl, Stalowa Wola, Mielec, Ostrowiec Świętokrzyski, Ełk, Siedlce, Ostrołęka.

Ponadto beneficjentami projektów mogą być:

  • ww. miasta działające na podstawie porozumienia zawartego z jednostkami samorządu terytorialnego położonymi w miejskim obszarze funkcjonalnym;
  • związki i stowarzyszenia utworzone przez ww. miasta oraz jednostki samorządu terytorialnego zlokalizowane w miejskim obszarze funkcjonalnym.

Wniosek o dofinansowanie projektu należy złożyć wyłącznie w wersji elektronicznej za pośrednictwem systemu LSI, dostępnego na stronie internetowej PARP od 11 kwietnia 2024 r. do 27 czerwca 2024 r. do godz. 16.00.

Więcej szczegółów na temat naboru tutaj: www.funduszeeuropejskie.gov.pl.

Źródło: funduszeeuropejskie.gov.pl

Czw., 4 Kw. 2024 0 Komentarzy
Katarzyna Sekuła
Redaktor Katarzyna Sekuła