Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Wyniki naboru „Zrównoważona mobilność miejska – nabór konkurencyjny”

Wyniki naboru „Zrównoważona mobilność miejska – nabór konkurencyjny” fot.pixabay

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) rozstrzygnęła konkurs na dofinansowanie projektów z zakresu mobilności miejskiej w ramach środków z Funduszy Europejskich dla Polski Wschodniej 2021-2027. Fundusze trafią do pięciu miast, a kwota dotacji to ponad 276 milionów złotych.

Jak czytamy - dofinansowanie przyznano pięciu projektom z miast takich jak: Suwałki, Biała Podlaska, Łomża, Stalowa Wola oraz Mielec. Największe dofinansowanie uzyskał Mielec, który pozyskał ponad 69 milionów złotych dotacji, a całkowita wartość projektu to ponad 87 milionów złotych.

PARP informuje, że łącznie przyznano ponad 276 milionów złotych, co zupełnie nie wyczerpuje założonego budżetu, szacowanego na 440 milionów złotych tak więc można zakładać, że uruchomiony zostanie nabór uzupełniający.

Wśród wszystkich wniosków znalazły się też takie, które zostały odrzucone. Są to wnioski złożone przez Ełk, Ostrołękę oraz Siedlce.

Więcej informacji o rozstrzygniętym konkursie „Zrównoważona mobilność miejska – nabór konkurencyjny” znajduje się na stronie: fepw.parp.gov.pl 

Źródło: Fundusze Europejskie

Pt., 22 Mrz. 2024 0 Komentarzy
Katarzyna Sekuła
Redaktor Katarzyna Sekuła