Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

XVI edycja Smart City Forum - znamy program

XVI edycja Smart City Forum - znamy program fotolia.pl

31 maja i 1 czerwca we Wrocławiu odbędzie się 16. edycja Smart City Forum. Organizatorzy właśnie ujawnili program wydarzenia.

Smart City Forum jest najważniejszym w Polsce kongresem poświęconym funkcjonowaniu i rozwojowi tzw. inteligentnych miast. Na wiosennym kongresie zaplanowane jest podsumowanie, jak poradzono sobie w okresie największego od lat kryzysu ekonomicznego i energetycznego. Wśród tematów jakie zostaną poruszone są: sytuacja gospodarcza z perspektywy samorządów, modele współpracy z biznesem stosowane w inteligentnych miastach; Open Data jako paliwo do rozwoju nowoczesnych miast; cyfrowy obywatel – człowiek w mieście; transformacja energetyczna Smart City; eko miasto i smart środowisko - zrównoważone miasto dzisiaj i dla przyszłych pokoleń; strategie bycia Smart małych miast i gmin; transport do przyszłości oraz woda w mieście.

Szczegółowy program kongresu można już znaleźć na stronie Forum

Smart city, tłumaczone jako "inteligentne miasto" to koncepcja urbanistyczna, zakładająca rozwój obszarów miejskich w oparciu o technologie informatyczne, komunikacyjne i analityczne. Jej celem jest harmonijne funkcjonowanie poszczególnych elementów tkanki miejskiej, co spowoduje sprawność działania usług publicznych i rozwój gospodarczy oraz poprawę komfortu życia mieszkańców.

Czw., 2 Mrz. 2023 0 Komentarzy Dodane przez: Adrian Pokrywczyński