Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Kolej w województwach

Kolej w województwach fotolia.pl

Po okresie spadków związanych z pandemią pociągi odzyskują swoje znaczenie jako forma dojazdu do pracy, szkół, uczelni czy w celach turystycznych. Kolej dostępna jest dla mieszkańców wszystkich województw, jednak dopiero analizując poziom jej wykorzystania w rozbiciu na poszczególne powiaty, można zauważyć i szczegółowo przeanalizować różnice i dysproporcje. Dlatego powstała seria 16 opracowań – z osobnymi danymi dla każdego województwa. W opracowaniach można znaleźć szczegółowe dane charakteryzujące poszczególne regiony pod kątem wykorzystania kolei w transporcie pasażerskim.

W opracowaniach przedstawione zostały podstawowe parametry funkcjonowania przewozów kolejowym we wszystkich województwach. W celu pokazania dynamiki zmian najważniejsze informacje  zostały przedstawione w perspektywie trzyletniej (2019-2021). Oprócz podstawowych parametrów eksploatacyjnych, dotyczących m.in. liczby pasażerów czy wskaźnika wykorzystana kolei na 1 mieszkańca w danym województwie. Wskazano również stacje o największej wymianie pasażerskiej w województwie. W opracowaniach można także znaleźć podstawowe parametry infrastruktury kolejowej w poszczególnych regionach.

Opracowania dotyczące wykorzystania kolei w województwach, umożliwią porównanie parametrów wydajności kolei w obsłudze pasażerów w poszczególnych regionach, a także po raz pierwszy na poziomie powiatów.

Wszystkie opracowania są dostępne TUTAJ.

Źródło: UTK

Śr., 21 Gr. 2022 0 Komentarzy Dodane przez: Tomasz Smaś