Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Via Baltica - kolejne kilometry dla kierowców

Via Baltica - kolejne kilometry dla kierowców fotolia.pl

Oddano do ruchu 23,3 km odcinek drogi ekspresowej S61 Szczuczyn-Ełk Południe. To drugi z trzech odcinków S61 realizowanych na terenie województwa warmińsko-mazurskiego, który został zakończony. Na początku roku oddany do użytku został odcinek Wysokie-Raczki, a w przyszłym roku zakończy się budowa odcinka S61 Ełk Południe-Wysokie.

W ramach inwestycji wybudowana została droga ekspresowa o przekroju dwujezdniowym wraz z drogami serwisowymi. Wyremontowano także sąsiadujące drogi lokalne oraz zbudowano urządzenia ochrony środowiska. Powstały węzły Guty i Ełk Południe, para miejsc obsługi podróżnych (MOP) Niekrasy, 19 obiektów inżynierskich oraz obwód utrzymania drogi w Nowej Wsi Ełckiej. Nawierzchnia drogi została wykonana z betonu cementowego i jest dostosowana do ciężkiego ruchu z obciążeniami nawierzchni 11,5 tony na oś.

Do czasu zakończenia budowy odcinka Ełk Południe-Wysokie ruch między odcinkami Ełk Południe-Wysokie i Wysokie-Raczki (od węzła Ełk Południe do węzła Kalinowo) będzie odbywał się przez Ełk.

Budowa drogi ekspresowej S61 Szczuczyn-Raczki jest współfinansowana przez Unię Europejską w ramach Instrumentu „Łącząc Europę” (Connecting Europe Facility). Wartość dofinansowania z UE wynosi prawie 380 mln euro i obejmuje sześć zadań w ramach budowy drogi ekspresowej S61 Szczuczyn-Budzisko.

Źródło: MI

Śr., 14 Wrz. 2022 0 Komentarzy Dodane przez: Joanna Gryboś-Chechelska