Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Rowerowa sieć łączy metropolię

Rowerowa sieć łączy metropolię fotolia.pl

W Bydgoszczy powstaje coraz bardziej spójna i funkcjonalna sieć rowerowych dróg. Dzięki współpracy z sąsiednimi gminami drogi rowerowe stają się nie tylko atrakcyjnymi szlakami rekreacyjnymi, ale odgrywają ważną rolę komunikacyjną. Wzdłuż ul. Jeździeckiej trwa budowa kolejnej drogi rowerowej, która lepiej skomunikuje Bydgoszcz z gminą Osielsko.

Prace na ul. Jeździeckiej rozpoczęły się w tym miesiącu. Wykonawca pracuje przy przebudowie sieci podziemnych oraz przygotowuje koryto pod drogę rowerową. Łączna długość projektowanego ciągu pieszo-rowerowego wynosi około 2,3 km, a typowa szerokość to 3 m. Inwestycję miasto zleciło w trybie zaprojektuj i wybuduj.

Inwestycja obejmuje budowę ciągu pieszo-rowerowego na odcinku od ul. Podkowa do ul. Gdańskiej, z nawiązaniem do istniejącego fragmentu pomiędzy ulicą Bydgoską a ul. Słowackiego w Niemczu. Miastu zależy, by nowa infrastruktura pozwalała na bezpieczne poruszanie się nie tylko rowerzystom, ale również pieszym.

Jak czytamy nowa infrastruktura ma za zadanie ułatwić bezpieczne poruszanie się pomiędzy różnymi częściami Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku w Myślęcinku oraz dojazd do pobliskich miejscowości na terenie gminy Osielsko (m.in. Niemcz, Maksymilianowo). To jeden z elementów tworzenia spójnej i wygodnej sieci rowerowej na terenie Metropolii Bydgoszcz. W wakacje Bydgoszcz zyskała również połączenie z Bożenkowem i Maksymilianowem (obie miejscowości na terenie gminy Osielsko) wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 244.

W tym roku w budżecie miasta na rowerowe inwestycje zabezpieczonych zostało około 30 mln zł. Rowerzyści mogą już korzystać z przebudowanych ścieżek na wielu odcinkach ul. Fordońskiej oraz nowej ulicy Zalew. W ostatnich dniach oddany został odcinek ścieżki na wiadukcie WOŚP w ciągu ul. Wojska Polskiego pomiędzy Wyżynami i Wzgórzem Wolności. Zaawansowane prace prowadzone są przy rozbudowie ul. Smukalskiej oraz ul. Promenada w Starym Fordonie. Ruszyły poza tym prace przy bulwarach nad Brdą.

Źródło: Transport Publiczny

Śr., 24 Sp. 2022 0 Komentarzy Dodane przez: Katarzyna Sekuła