Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Ankieta GDDKiA

Ankieta GDDKiA fot. GDDKiA

Od ubiegłego roku przy drogach szybkiego ruchu GDDKiA montuje tablice „STOP - Zły kierunek”. Tylko w marcu i kwietniu br. zamontowaliśmy ich już ponad 100, a niebawem pojawią się kolejne. GDDKiA zaprasza do wypełnienia krótkiej ankiety dotyczącej nowych tablic, jakie pojawiły się przy drogach.

Od czasu do czasu można niestety usłyszeć o przypadkach poruszania się po drogach szybkiego ruchu pod prąd. Mimo stosownego oznakowania i samego układu jezdni, który wymusza prawidłową jazdę, niektórzy kierujący pojazdami łamią przepisy i stwarzają ogromne zagrożenie w ruchu drogowym - dla innych, jak i samych siebie. GDDKiA zwracało już uwagę na ten problem wielokrotnie i podejmuje odpowiednie działania, montując specjalne tablice oraz zaprasza do wypełnienia krótkiej ankiety dostępnej pod linkiem: www.forms.office.com.

Tablice w całej Polsce

GDDKiA skorzystało z rozwiązań stosowanych w Austrii, Niemczech, Słowacji czy Chorwacji. Charakterystyczne duże żółte tablice, z napisem „STOP Zły kierunek” i symbolem dłoni z umieszczonym na niej piktogramem znaku zakaz wjazdu, już w ubiegłym roku zostały ustawione m.in. przy autostradzie A4 na węzłach Opole Zachód, Rzeszów Północ i Przemyśl. Tablice pojawiły się również na łącznicy węzła Głogów Południe na drodze ekspresowej S3 oraz w dwóch punktach na węźle Świlcza na S19. 

W marcu i kwietniu br. zamontowanych zostało ponad 100 tablic przy drogach na terenie kilku województw.

Źródło: GDDKiA

Czw., 23 Czrw. 2022 0 Komentarzy Dodane przez: Tomasz Smaś