Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Jak postępują budowy dróg krajowych?

Jak postępują budowy dróg krajowych? fotolia.pl

GDDKiA opublikowała zbiorczą informację o aktualnym stanie prac budowlanych prowadzonych na drogach krajowych. Zawarte w niej liczby mogą robić wrażenie.

Jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, w ramach rządowego Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023 (PBDK) aktualnie realizowanych jest 113 zadań drogowych. Łączna ich długość wynosi 1468,3 km, a wartość 54 mld zł. Dyrekcja zaznacza przy tym, że budowanych jest też 11 obwodnic z Programu budowy 100 obwodnic na lata 2020-2030 (PB100).

Prace na budowach idą pełną parą. Sieć dróg szybkiego ruchu w Polsce liczy obecnie niemal 4300 km, a kolejne oddamy jeszcze w tym roku. Plan na 2021 rok zakłada oddanie łącznie ponad 385 km nowych dróg, w tym ok. 40 km autostrad i ok. 308 km dróg ekspresowych – komentował postępy w budowach Tomasz Żuchowski, p.o. Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad.

Ze szczegółową informacją Dyrekcji można zapoznać się tutaj.

Od początku lipca GDDKiA rozpisało także dwa przetargi na rozbudowę dróg ekspresowych. Pierwszy z nich dotyczył odcinka o długości 8,6 kilometra S10 łączącego Bydgoszcz z Solcem (połączy on miejscowości Emilianowo i Solec). Drugi przetarg dotyczy rozbudowy trasy S19 na Podkarpaciu. Przetarg dotyczy odcinka o długości 11,6 km o przekroju dwujezdniowym po dwa pasy ruchu w obu kierunkach (plus pas awaryjny). Ogłoszenie o zamówieniu publicznym przewiduje też wybudowanie nowego węzła na trasie S19. Obiekt powstanie w rejonie miejscowości Strzyżów i Czudec, na skrzyżowaniu z drogą powiatową nr 1931R.

Źródło: GDDKiA

Śr., 7 Lp. 2021 0 Komentarzy Dodane przez: Jakub Dorosz-Kruczyński