Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Nowy serwis dla kierowców

Nowy serwis dla kierowców fotolia.pl

Kierowcy szukający informacji o utrudnieniach na drodze mogą skorzystać z nowego serwisu. Na portalu drogi.gddkia.gov.pl można znaleźć informacje m.in. o robotach drogowych i wypadkach.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała o uruchomieniu nowego portalu informacyjnego dedykowanego kierowcom.

Planujesz dłuższą podróż samochodem po drogach krajowych i chcesz wiedzieć, jakich utrudnień możesz się spodziewać na trasie? Interesują Cię warunki pogodowe lub obrazy z kamer na drogach krajowych? Zauważyłeś uszkodzony element infrastruktury drogowej lub nawierzchni i chciałbyś to zgłosić do najbliższego oddziału GDDKiA? – zachęca Dyrekcja.

Wszystkie wymienione wyżej funkcjonalności dostępne są w ramach serwisu drogi.gddkia.gov.pl.

Po kliknięciu w link użytkownik zostanie przeniesiony na interaktywną mapę Polski na którą naniesiono znaczniki oznaczające poszczególne rodzaje utrudnień drogowych. Po kliknięciu w znacznik otwiera się panel ze szczegółowymi informacjami na temat danego utrudnienia. Wyświetlane są dane dot. kwalifikacji danego zdarzenia, jego szczegółowy opis, przewidywany czas występowania utrudnienia, droga na której zdarzenie występuje wraz z określeniem na którym jej kilometrze zaczynają się i kończą się utrudnienia. Portal informuje także w sposób graficzny o ograniczeniach w ruchu wprowadzonych z daną przeszkodą (np. ograniczeniu prędkości, zwężeniu).

Interaktywna mapa Polski przygotowana przez GDDKiA dobrze sprawuje się także na urządzeniach mobilnych. Portal został dostosowany do wyświetlania na smartphone’ach. Użytkownicy mogą w wygodny sposób uzyskać wszystkie potrzebne informacje.

Wchodząc na drogi.gddkia.gov.pl od razu trafia się także na informacje ułatwiające zgłoszenie problemu na drodze. W sposób widoczny umieszczono numer kontaktowy do dyrekcji oraz specjalną podstronę przeznaczoną na ten cel.

Na chwilę obecną niepokoi tylko, że można na portalu trafić na znaczniki nieaktualne. Pisząc tekst 14.06. trafiłem na znacznik dot. wypadku z dn. 07.06. Stosowną informację o nieaktualności utrudnienia wyczytałem dopiero po rozwinięciu szczegółowych informacji. Moim zdaniem lokowanie na portalu nieaktualnych znaczników może wprowadzać w błąd. Pozostaje mieć nadzieję, że ten niewielki mankament zostanie niedługo poprawiony i będzie można bez przeszkód cieszyć się portalem.

Źródło: GDDKiA 

Śr., 16 Czrw. 2021 0 Komentarzy Dodane przez: Jakub Dorosz-Kruczyński