Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Przyczepy lekkie marki "SAM" bez badań

Przyczepy lekkie marki fotolia.pl

Wyrażona na naszych łamach opinia w sprawie badań technicznych przyczepy lekkiej marki „SAM” zgodna ze stanowiskiem Ministerstwa Infrastruktury.

Ministerstwo Infrastruktury – po krótkim okresie wątpliwości – wróciło do swojego pierwotnego stanowiska. W piśmie z dnia 7 października 2011 roku, znak TD5k-5111-39/11 Departament Transportu Drogowego Ministerstwa Infrastruktury wskazał, że co prawda z analizy przepisu art. 81 ust. 6 Prawa o ruchu drogowym można wywodzić, że dla przyczepy lekkiej marki „SAM” określone zostały terminy badań technicznych, jednak przepis ust. 10 stanowi, że przyczepy lekkie co do zasady nie podlegają okresowym badaniom technicznym. Resort wskazał dalej, iż tylko z nałożonego obowiązku, a nie z braku takiego obowiązku, mogą powstawać skutki w postaci terminów badań należy uznać, że przyczepa lekka marki „SAM” jak każda przyczepa lekka nie podlega okresowym badaniom technicznym.

Ministerstwo Infrastruktury wskazało również, że przy najbliższej nowelizacji ustawy Prawo o ruchu drogowym zaproponuje zmianę brzmienia art. 81, tak aby nie powodowało to obecnych problemów interpretacyjnych.
Pon., 24 Prn. 2011 0 Komentarzy Dodane przez: Grzegorz P. Kubalski