Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Wykreślenie przedsiębiorcy z rejestru działalności regulowanej

Wykreślenie przedsiębiorcy z rejestru działalności regulowanej fotolia.pl

Zgodnie z ustawą o swobodzie działalności gospodarczej  organ prowadzący rejestr działalności regulowanej wydaje decyzję o zakazie wykonywania przez przedsiębiorcę działalności objętej wpisem, gdy:

  • przedsiębiorca złożył oświadczenie,  o spełnieniu warunków wymaganych do wykonywania tej działalności niezgodne ze stanem faktycznym,
  • przedsiębiorca nie usunął naruszeń warunków wymaganych do wykonywania działalności regulowanej w wyznaczonym przez organ terminie,
  • stwierdzi rażące naruszenie warunków wymaganych do wykonywania działalności regulowanej przez przedsiębiorcę.

Decyzja taka podlega natychmiastowemu wykonaniu.  Jej następstwem jest wykreślenie z urzędu wpis przedsiębiorcy w rejestrze działalności regulowanej.

Jak wynika z powyższego ustawodawca zastrzegł formę prawna decyzji dla zakazu wykonywania działalności objętej wpisem. Wykreślenie przedsiębiorcy z rejestru nie wymaga wydania kolejnej decyzji, tym razem o wykreśleniu z rejestru. Jest to typowa czynność materialno-techniczna. Podobnie jest w przypadku wykreślenia z rejestru działalności regulowanej na wniosek przedsiębiorcy. Przedsiębiorca powinien jednak zostać co najmniej poinformowany o załatwieniu jego wniosku.

fot. www.sxc.hu

Śr., 2 Lt. 2011 0 Komentarzy Dodane przez: Bernadeta Skóbel