Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Ruszył „Program wspierania kolarstwa młodzieżowego w Polsce”

Ruszył „Program wspierania kolarstwa młodzieżowego w Polsce” fotolia.pl

Minister Sportu i Turystyki, Sławomir Nitras, ogłosił start naboru do „Programu wspierania kolarstwa młodzieżowego w Polsce”. W bieżącym roku Minister planuje przeznaczyć na ten cel kwotę 6 mln złotych. Wnioski o dofinansowanie można składać do 10 maja br.

Głównym celem Programu jest wspieranie szkolenia sportowego oraz współzawodnictwa młodzieży w kategoriach wiekowych: młodzieżowiec, junior oraz junior młodszy. Program ma także wspierać zawodników, tworząc im warunki do kontynuowania kariery w reprezentacjach seniorskich.

O finansowanie w ramach programu mogą ubiegać się stowarzyszenia o zasięgu ogólnokrajowym lub związki stowarzyszeń o zasięgu ogólnokrajowym działające w sporcie, jakim jest kolarstwo.

W ramach Programu rozpatrywane będą wnioski dotyczące dofinansowania projektów, których celem jest łącznie:

  • podniesienie poziomu sportowego kolarstwa w Polsce,
  • wspieranie zawodniczek i zawodników spełniających kryteria Programu, rywalizujących w młodzieżowych kategoriach wiekowych,
  • umożliwienie zawodnikom realizacji przygotowań do najważniejszych imprez sportowych.

W ramach zadania publicznego dofinansowaniu podlegają dwa odrębne działania, tj. szkolenie centralne oraz szkolenie grupowe w SMS (Szkołach Mistrzostwa Sportowego).

Więcej informacji o programie można znaleźć pod linkiem: www.gov.pl/web/sport/program-wspierania-kolarstwa-mlodziezowego-w-polsce.

Źródło: MSiT

Czw., 2 Mj. 2024 0 Komentarzy Dodane przez: Joanna Gryboś-Chechelska