Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Edukacja najmłodszych w zakresie działania sieci telefonii komórkowej

Edukacja najmłodszych w zakresie działania sieci telefonii komórkowej fotolia.pl

Ministerstwo Cyfryzacji i Instytut Łączności - Państwowy Instytut Badawczy zapraszają do skorzystania z bezpłatnych materiałów edukacyjnych w ramach projektu "Sprawna telekomunikacja mobilna jako klucz do rozwoju i bezpieczeństwa”. Udostępnione materiały edukacyjne dla dzieci i młodzieży dotyczą funkcjonowania sieci telefonii komórkowej.

Celem projektu jest poszerzanie wiedzy z fizyki związanej z telekomunikacją wśród uczniów, nauczycieli i rodziców. W dobie dynamicznie rozwijającej się technologii telekomunikacyjnej, umiejętność zrozumienia tych zagadnień staje się coraz ważniejsza.

Przygotowano 11 darmowych lekcji online dotyczących różnych zagadnień z fizyki skierowanych głównie dla uczniów klas 7-8, liceów i techników oraz dla nauczycieli. Materiały te zostały stworzone przez doświadczonych ekspertów z dziedziny fizyki i telekomunikacji, aby były dostępne i zrozumiałe dla szerokiego grona odbiorców. Podczas lekcji będzie można pozyskać wiedzę m.in. na temat pola elektromagnetycznego, widma i filtracji sygnału czy modulacji amplitudowej. Każde wideo zostało starannie przygotowane, aby wzbudzić zainteresowanie uczniów i pomóc im zrozumieć skomplikowane zagadnienia.

Materiały edukacyjne można znaleźć na stronie gov.pl/5g oraz na kanale YouTube o nazwie Fizyka od Podstaw. Dodatkowo materiały wkrótce będą dostępne na platformie edukacyjnej OSE IT Szkoła, która zapewnia wygodne narzędzia do nauki i przeglądania treści.

Źródło: IP

Czw., 19 Prn. 2023 0 Komentarzy Dodane przez: Joanna Gryboś-Chechelska