Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Praktykuj w kulturze – edycja jesienno-zimowa

Praktykuj w kulturze – edycja jesienno-zimowa fotolia.pl

Organizacje działające w sektorze kultury mogą zgłaszać się do edycji jesienno-zimowej Praktykuj w kulturze.

Dla instytucji kultury nowy sezon to kolejne wyzwania, w tym powrót do regularnych zajęć i zbliżający się nieuchronnie koniec roku budżetowego. Skorzystać można ze wsparcia praktykanta, zgłosić swoją instytucję do Praktykuj w kulturze i zrobić miejsce dla nowej osoby w zespole.

Na portalu Pracuj w kulturze, prowadzonym przez Narodowe Centrum Kultury, instytucje oraz organizacje mają możliwość składania ofert praktyk, na które będą aplikowali studenci i absolwenci studiów artystycznych, humanistycznych oraz społecznych.

Zgłoszenia nadsyłać można do 25 września 2023 roku.

26 września 2023 r. wszystkie złożone oferty praktyk zostaną opublikowane na portalu Pracuj w kulturze i od tego momentu będą widoczne dla kandydatów na praktyki, którzy mogą na nie aplikować za pośrednictwem portalu aż do 9 października 2023 r.

Po zakończeniu obu naborów – dla instytucji oraz dla praktykantów – strony umawiają się na rozmowy kwalifikacyjne, w wyniku których wspólnie podejmą decyzję o współpracy.

Jak zgłosić ofertę praktyk?

Aby zgłosić swoją instytucję, należy najpierw zalogować się/założyć konto na portalu: pracujwkulturze.nck.pl

Następnie można złożyć ofertę poprzez wypełnienie formularza na portalu: pracujwkulturze.nck.pl/praktykuj-w-kulturze/, klikając w czerwony panel DODAJ PRAKTYKI. 

Jak długo trwają praktyki?

Tryb realizacji praktyk będzie wynikał z bezpośrednich ustaleń między praktykantem a instytucją oferującą praktyki. Może to być dowolna kombinacja godzin i dni, w rezultacie dająca czas realizacji praktyk od 160 godzin do 320 godzin.

Czas na realizację praktyk w edycji jesienno-zimowej to 10.10.2023 - 31.03.2024 r.

Dlaczego warto?

Instytucje oraz organizacje, które biorą udział w projekcie Praktykuj w kulturze, zyskują wsparcie nowego współpracownika, który nie tylko pomoże w realizacji codziennych obowiązków, ale także wniesie nowe pomysły i świeże spojrzenie na działalność instytucji. Projekt pomaga jednocześnie rozwijać i profesjonalizować najmłodszych członków polskiej kadry kultury.

Szczegółowe informacje zostały umieszczone na portalu Pracuj w kulturze oraz na stronie NCK.

Źródło: NCK

Czw., 21 Wrz. 2023 0 Komentarzy Dodane przez: Alicja Cisowska