Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Już wkrótce odbędzie się turniej piłkarski "Solidarni z Ukrainą"

Już wkrótce odbędzie się turniej piłkarski fotolia.pl

16 września br. o godzinie 10.00 w Poznaniu na Zawadach, odbędzie się otwarcie boiska im. Tomka Sadowskiego, na którym rozegrany zostanie turniej piłkarski. „Solidarni z Ukrainą”.

Nowy obiekt ma służyć jednoczeniu ponad podziałami i kulturami, zbliżaniu środowisk i integracji poprzez sport. W ten sposób będzie on żywym pomnikiem Tomasza Sadowskiego – charyzmatycznego Twórcy wspólnot Barka oraz całego systemu reintegracji społeczno-zawodowej w Polsce.

Główny punkt programu to turniej „Solidarni z Ukrainą”, w którym drużyna Barki zmierzy się z drużynami darczyńców w krótkich 10-minutowych meczach.

- W naszej drużynie zagrają: dwie pracownice Barki, liderzy Barki z Poznania i ze Strzelec, Ukraińcy uczestniczący w naszych programach wsparcia, Koray – wolontariusz z Turcji, Andrew – z Barki UK i Przemek, który 20 lat temu stał na bramce w pierwszych meczach piłki ulicznej – mówi Bartosz Pawlak, główny inicjator budowy boiska ze strony Barki.

W trakcie wydarzenia odbędzie się koncert muzyki ukraińskiej, przygotowany przez osoby z Ukrainy, które na co dzień korzystają z pomocy Fundacji. Będą też warsztaty, pokazy i stoiska przygotowane przez przedsiębiorstwa społeczne wspierane przez Barkę. Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Prezydenta Miasta Poznania.

„Największym zwycięzcą jest nie ten, kto pokona przeciwnika, lecz ten, kto pokona słabość w sobie” – te słowa Tomasza Sadowskiego wpisują się w sportowy model pomagania, który jest nowoczesną i niezwykle potrzebną formą integracji i wpływania na zmiany postaw i włączenie osób borykających się z różnymi problemami życiowymi.

Boisko na co dzień będzie służyć wszystkim tym, którzy korzystają z pomocy Barki – uczestnikom Centrum Integracji Społecznej, mieszkańcom wspólnot, osobom z Ukrainy wspieranym przez Barkę, a także pracownikom
i sąsiadom. Każdego roku będą się też odbywały turnieje dla drużyn z różnych środowisk.

- Jesteśmy ogromnie wdzięczni za wkład finansowy, jaki nasi partnerzy zdecydowali się przekazać na rzecz tej inwestycji. Marzyliśmy, by integrować partnerstwa, środowiska, ludzi różnej narodowości i poglądów, by pomagać – w szerokim rozumieniu – poprzez sport, kulturę, imprezy integracyjne, festyny, teatry, rewitalizację po promocję rzemiosła, ekologii i wiele innych form – mówi Barbara Sadowska, przewodnicząca Zarządu Fundacji Pomocy Wzajemnej Barka.

Dziennik Warto Wiedzieć objął patronatem medialnym to wydarzenie.

Czw., 14 Wrz. 2023 0 Komentarzy Dodane przez: Joanna Gryboś-Chechelska