Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Nowelizacja rozporządzenia o organizacji roku szkolnego

W Dzienniku Ustaw nr 186 poz. 1245 z 6 października 2010 r. opublikowane będzie rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej, zmieniające rozporządzenie w sprawie organizacji roku szkolnego. Jego przepisy wchodzą w życie z dniem ogłoszenia.
Podpisane przez Ministra Edukacji Narodowej Katarzynę Hall 5 października 2010 r. rozporządzenie jest nowelizacją rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z 18 kwietnia 2002 r. w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz. U. nr 46, poz. 432, z późn. zm.). Nowelizacja rozporządzenia zawiera m.in. zapis, że zajęcia dydaktyczno-wychowawcze będą się kończyć w ostatni piątek czerwca.
Zgodnie z nowelizacją, minister właściwy do spraw oświaty i wychowania ustala terminy ferii zimowych z dwuletnim wyprzedzeniem.
Rozporządzenie daje dyrektorowi szkoły możliwość indywidualnego określania swoich potrzeb w zakresie liczby dni wolnych od zajęć dydaktycznych i wychowawczych w czasie sprawdzianów i egzaminów zewnętrznych. Nowelizacja nakłada także na dyrektorów obowiązek zgłoszenia w określonym terminie planu dodatkowych dni wolnych.

Źródło: men.gov.pl

Czw., 7 Prn. 2010 0 Komentarzy Dodane przez: