Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Konkurs MRR. Dobra wiadomość dla powiatów oraz wydłużenie terminu składania wniosków

Konkurs MRR. Dobra wiadomość dla powiatów oraz wydłużenie terminu składania wniosków fotolia.pl

W związku z sygnałami ze strony powiatów dotyczącymi zainteresowania możliwością aplikowania jako liderzy partnerstw w otwartym naborze wniosków w ramach Programu Regionalnego, Ministerstwo Rozwoju Regionalnego poinformowało, że doprecyzowaniu uległ katalog liderów - wnioskodawców, uprawnionych do składania wniosków w imieniu partnerstwa.

Jednocześnie zmodyfikowany został punkt 3.3 Regulaminu konkursu:

Partnerstwo jednostek samorządu terytorialnego zawiązane jest pomiędzy co najmniej dwoma jednostkami samorządu terytorialnego, z których przynajmniej jedna jest gminą miejską lub miejsko-wiejską. Gmina miejska lub miejsko-wiejska, powiat, stowarzyszenie JST, związek komunalny będzie liderem partnerstwa.

W związku z tą sytuacją resort rozwoju wydłużył do 19 kwietnia 2013 r. termin na składanie wniosków do Operatora (vide pkt 9.3-9.4 Regulaminu konkursu).

Konkurs ma na celu wzmocnienie współpracy pomiędzy jednostkami samorządu terytorialnego, przedstawicielami społeczeństwa obywatelskiego lub organizacjami przedsiębiorców, w celu podejmowania wspólnych decyzji dotyczących danego obszaru funkcjonalnego i rozwiązywania istotnych dla danego terenu problemów. Z uwagi na to, że problemy społeczne i ekonomiczne co do zasady przekraczają granice jednej jednostki samorządu terytorialnego, dla ich rozwiązywania celowa jest współpraca jednostek samorządu terytorialnego, organizacji pozarządowych lub obywateli z danego obszaru funkcjonalnego.

Udział w konkursie mogą wziąć jednostki samorządu terytorialnego działające w partnerstwie.

Projekty dotyczyć mogą:

  • opracowania zintegrowanych strategii rozwoju dla całego miejskiego obszaru funkcjonalnego w wymiarze ogólnym lub sektorowym:
  • opracowanie planów operacyjnych stanowiących narzędzia do realizacji określonych w dokumentach strategicznych działań na terenie obszaru funkcjonalnego miasta lub na terenie kilku jednostek samorządu terytorialnego;
  • przygotowania innych dokumentów, o ile ich konieczność wynika z wcześniejszych analiz i strategii.

Więcej szczegółów TUTAJ.

Niedz., 24 Mrz. 2013 0 Komentarzy Dodane przez: Rafał Rudka