Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

W Sopocie przekazano mieszkanie docelowe dla osób wychodzących z bezdomności

W Sopocie przekazano mieszkanie docelowe dla osób wychodzących z bezdomności fotolia.pl

Osoby, które przeszły proces usamodzielniania po okresie bezdomności i które są już gotowe, by podjąć samodzielne życie, otrzymały od prezydenta Sopotu tzw. mieszkanie docelowe. To duży krok ku pomocy potrzebującym, którzy wychodzą z bezdomności i swoją drogę często rozpoczynały w miejscach niemieszkalnych. Mieszkanie przekazane 9 grudnia przez Jacka Karnowskiego będzie użytkowane na podstawie umowy najmu przez pięć osób.

Mieszkanie docelowe to część Sopockiego Programu Przeciwdziałania Bezdomności. Ta innowacyjne forma wsparcia została opracowana w ramach miejskiego systemu mieszkalnictwa dla osób bezdomnych. Takie rozwiązanie powstało dzięki wieloletniej współpracy miasta i instytucji działających na rzecz osób bezdomnych. Mieszkanie docelowe to forma mieszkania socjalnego, w którym osoby wychodzące z bezdomności będą mogły się usamodzielnić i wdrożyć w niezależne życie.

Przekazane mieszkanie to 140-metrowy lokal znajdujący się przy ul. Fiszera, wyremontowany przez Urząd Miasta Sopotu. Mieszkanie składa się z pięciu pokoi, dwóch łazienek i kuchni. To wsparcie dla osób, które by dostać się do lokalu socjalnego przeszły trudną drogę wiodącą przez noclegownie, schroniska i mieszkania chronione. Warunkiem zamieszkania w mieszkaniu docelowym jest posiadanie własnego dochodu, który pozwoli na utrzymanie lokalu.

Pt., 13 Gr. 2019 0 Komentarzy Dodane przez: Małgorzata Węgrzyn