Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

XI Forum III Wieku w ramach Forum Ekonomicznego w Krynicy Zdroju

XI Forum III Wieku w ramach Forum Ekonomicznego w Krynicy Zdroju fotolia.pl

Od 4 do 7 września br., w Nowym Sączu i Krynicy Zdroju, już po raz XI odbędzie się Forum III Wieku pod patronatem Dziennika Warto Wiedzieć.

Wydarzenie to odbędzie się w ramach Forum Ekonomicznego w Krynicy Zdroju, największego i najważniejszego spotkania w Europie Środkowo-Wschodniej, w którym uczestniczą liderzy ze świata polityki i biznesu. To wydarzenie jest ważne i wyjątkowe również dla środowisk seniorskich.

Podczas FORUM III WIEKU zmiany demograficzne postrzegane są nie jako zagrożenie, ale jako szansa dla rozwoju ekonomicznego i społecznego.

Obrady FORUM III WIEKU koncentrują się na zagadnieniach polityki senioralnej, w tym ochrony zdrowia i polityki społecznej, praw osób starszych, bezpieczeństwa, kultury, edukacji, rozwijania aktywności osób starszych w życiu publicznym i społecznym, nowoczesnych technologii oraz „srebrnej gospodarki” – rynku usług i produktów.

Zmiany demograficzne zachodzące obecnie w większości krajów europejskich sprawiają, że to właśnie seniorzy będą stanowili w najbliższych latach szczególnie ważną grupę, zarówno z punktu widzenia gospodarki, jak i społeczeństwa.

W ponad 38-milionowej populacji mieszkańców Polski liczba seniorów w wieku 60+ przekracza 9-milionów osób i ma tendencję rosnącą. Prognozuje się, że do roku 2050 osoby powyżej 60. roku życia będą stanowiły ok. 40 procent polskiego społeczeństwa. W Europie proces starzenia następuje szybciej niż na innych kontynentach. Dlatego też, w 2050 roku, co trzeci Europejczyk będzie miał skończone 60 lat.

Corocznie na początku września w Krynicy-Zdroju i Nowym Sączu FORUM III WIEKU jest miejscem debat, dyskusji, warsztatów oraz platformą wymiany krajowych i międzynarodowych doświadczeń, z udziałem ponad 250 uczestników i gości, przedstawicieli rządu, parlamentu, samorządów, nauki, organizacji pozarządowych, biznesu, mediów oraz reprezentacji podmiotów zagranicznych.

Jest to niepowtarzalna okazja do wspólnego wypracowania propozycji rozwiązań dla godnego, zdrowego i satysfakcjonującego życia, obecnych i przyszłych pokoleń seniorów.

Organizatorami FORUM III WIEKU są organizacje pozarządowe: Stowarzyszenie Sądecki Uniwersytet Trzeciego Wieku, Ogólnopolska Federacja Stowarzyszeń Uniwersytetów Trzeciego Wieku i Fundacja Europejski Instytut Rozwoju Obywatelskiego we współpracy z wieloma Partnerami.

Źródło: SUTW

Sob., 20 Lp. 2019 0 Komentarzy Dodane przez: Alicja Cisowska