Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

W stronę obywatelskiej przedsiębiorczości? Polityka publiczna na rzecz rozwoju przedsiębiorczości

W stronę obywatelskiej przedsiębiorczości? Polityka publiczna na rzecz rozwoju przedsiębiorczości fotolia.pl

W potocznym rozumieniu przedsiębiorczość zarezerwowana jest do działań indywidualnych, nastawionych na kreatywność, zdolność poruszania się na wolnym rynku i umiejętności osiągania korzyści materialnych. Coraz częściej jednak pojawia się przedefiniowanie przedsiębiorczości w stronę działań zbiorowych, nastawionych na zintegrowaną współpracę samorządu, lokalnego biznesu i organizacji pozarządowych.

Przykładem takich działań w ramach projektu "Decydujmy razem" jest Program Rozwoju Przedsiębiorczości Dzierżoniowa na lata 2012-2020 realizowany przez tamtejszy samorząd, a stworzony przy udziale przedstawicieli lokalnego biznesu. Przykład ten może być potraktowany jako przejaw dobrej praktyki w partycypacyjnym rozwoju lokalnej przedsiębiorczości.

7 i 8 listopada 2013 r. w Tyczynie pod Rzeszowem, podczas seminarium organizowanym w ramach projektu „Decydujmy razem", uczestnicy będą mogli spojrzeć na zjawisko przedsiębiorczości z punktu widzenia partycypacyjnego wymiaru konstruowania i realizowania lokalnej polityki publicznej.

Seminarium, którego program powstał we współpracy z Wyższą Szkołą Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, poświęcone będzie w znacznej mierze problematyce lokalnej przedsiębiorczości w jednym z najbardziej dynamicznych regionów Polski, województwa podkarpackiego i Rzeszowa jako wiodącego ośrodka w tej części kraju.

Szczególna uwaga poświęcona będzie zagadnieniu określania i osiągania celów rozwojowych dla lokalnej społeczności wynikających z wdrażania mechanizmów partycypacyjnych w sferze przedsiębiorczości, w szczególności nastąpi poszukiwanie odpowiedzi na pytania: Czy możliwe jest osiągnięcie efektywności działań ekonomicznych i społecznych w lokalnej społeczności poprzez włączanie obywateli w programy przedsiębiorczości, formułowane przez samorządy i przedstawicieli lokalnego biznesu?

Termin i miejsce: 7-8 listopada 2013 r., Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie (Kielnarowa 386A, 36-020 Tyczyn, k./Rzeszowa).

Więcej informacji o projekcie „Decydujmy razem", program i formularz zgłoszeniowy seminarium na stronie: www.decydujmyrazem.pl

Źródło: Fundacja Fundusz Współpracy

Pt., 18 Prn. 2013 0 Komentarzy Dodane przez: Rafał Rudka