Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

W tym tygodniu w parlamencie

W tym tygodniu w parlamencie fotolia.pl

W bieżącym tygodniu odbędzie się kolejne posiedzenie Sejmu. Zaplanowano je na środę, czwartek i piątek. Wydaje się, że z punktu widzenia samorządu terytorialnego kluczowym projektem będzie ten, którego póki co nie ma jeszcze w porządku, ale najprawdopodobniej zostanie do niego włączony. Mowa o projekcie nowelizacji ustawy Karta Nauczyciela. Piszemy o tym w osobnym artykule - tutaj. Sprawy dotyczące samorządów będą omawiane również na posiedzeniach komisji.

11 czerwca

Posłowie z komisji edukacji zapoznają się z informacją Najwyższej Izby Kontroli o wynikach kontroli nauczania matematyki w szkołach (raport dostępny jest tutaj). Komisja Gospodarki i Rozwoju rozpatrzy informację na temat ograniczeń w prowadzeniu inwestycji i rozwijaniu zaplecza pod działalność gospodarczą na obszarach objętych oddziaływaniem programu Natura 2000 i innych form ochrony przyrody. Kontrolerzy NIK po raz drugi pojawią się w Sejmie na wtorkowym posiedzeniu komisji samorządu terytorialnego poinformować posłów o wynikach kontroli realizacji zadań publicznych w ramach inicjatywy lokalnej (raport dostępny jest tutaj).

12 czerwca

W środę komisje infrastruktury oraz samorządu terytorialnego pochylą nad uchwałą Senatu w sprawie nowelizacji ustawy o Krajowym Zasobie Nieruchomości (druk nr 3478 tutaj). A posłowie z komisji finansów publicznych oraz sprawiedliwości i praw człowieka rozpatrzą rządowy projekt ustawy o zmianie ustawy o postępowaniu egzekucyjnym w administracji oraz niektórych innych ustaw (druk nr 3379 tutaj).

Pt., 7 Czrw. 2019 0 Komentarzy
Jarosław Komża
Redaktor Jarosław Komża