Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

W tym tygodniu w parlamencie

W tym tygodniu w parlamencie fotolia.pl

Najbliższe posiedzenie Sejmu zaplanowano na termin od 8 do 10 marca. W porządku posiedzenia plenarnego m.in. przyjęcie sprawozdania komisji samorządu terytorialnego i komisji spraw wewnętrznych i administracji na temat projektu ustawy o związku metropolitalnym w województwie śląskim.

Relację z posiedzenia komisji zamieściliśmy TUTAJ. W porządku plenarnym znalazło się również pierwsze czytanie poselskiego projektu ustawy o Poznańskim Związku Metropolitalnym. Z projektem można zapoznać się TUTAJ. A nasze redakcyjne omówienie projektu i opinię powiatu poznańskiego przypomną sobie Czytelnicy TUTAJ. Powiaty zainteresować może informacja ministra zdrowia na temat systemu podstawowego szpitalnego zabezpieczenia świadczeń zdrowotnych. Być może do porządku włączone zostanie również sprawozdanie komisji zdrowia o uchwale Senatu w sprawie ustawy o zmianie ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych.

Również na posiedzeniach komisji towarzyszących posiedzeniu plenarnemu pojawią się tematy dotyczące funkcjonowania samorządu terytorialnego. Posłowie z komisji samorządu terytorialnego wysłuchają 8 marca informacji ministra sprawiedliwości i prezesa Związku Powiatów Polskich na temat funkcjonowania ustawy o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej. Natomiast nazajutrz posłowie tej komisji przeprowadzą pierwsze czytanie poselskiego projektu uchwały w sprawie wezwania Rady Ministrów do zmiany Rozporządzenia z dnia 19 lipca 2016 r. w sprawie ustalenia granic niektórych gmin i miast, nadania niektórym miejscowościom statusu miasta oraz zmiany nazwy gminy (druk nr 1239). W środę 9 marca posłowie z komisji infrastruktury ocenią funkcjonowanie ustawy o rewitalizacji, w czym pomoże im informacja Najwyższej Izby Kontroli o wynikach kontroli „Rewitalizacja zdegradowanych obszarów miast”. Natomiast podkomisja stała ds. finansów samorządowych zajmie się projektem inicjatywy ustawodawczej w sprawie zmiany ustawy – Prawo energetyczne.

Źródło: sejm.gov.pl, senat.gov.pl

Pt., 3 Mrz. 2017 0 Komentarzy
Jarosław Komża
Redaktor Jarosław Komża