Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

"Trzeźwi na drodze" - nowa kampania na rzecz bezpieczeństwa na drogach

fotolia.pl

Tylko w 2018 r. pijani kierowcy spowodowali ponad 1600 wypadków, w których zginęły 203 osoby, a niemal 2 tysiące zostało rannych. W ciągu pierwszych siedmiu miesięcy tego roku zatrzymano ponad 63 tys. pijanych kierujących. To o przeszło 3,2 tys. więcej niż w analogicznym okresie poprzedniego roku…

Kampania „Trzeźwi na drodze” to kolejna inicjatywa Instytutu Łukasiewicza na rzecz bezpieczeństwa na drogach, której celem jest przeciwdziałanie prowadzeniu pojazdów pod wpływem substancji psychoaktywnych. Pięć lat temu wspólnie z Państwową Agencją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych (PARPA) Instytut zainicjował kampanię, w ramach której promowano m.in. ideę zatrzymań obywatelskich.

W ramach kampanii „Trzeźwi na drogach” do tysiąca punktów w całej Polsce trafiły zestawy darmowych materiałów informacyjno-edukacyjnych: broszur, ulotek i gazet przeznaczonych dla kierowców i kandydatów na kierowców. Adresatami kampanii są kursanci ośrodków szkolenia kierowców oraz klienci wojewódzkich ośrodków ruchu drogowego, które organizują kursy reedukacyjne w zakresie problematyki przeciwalkoholowej i przeciwdziałania narkomanii. Ogółem do odbiorców dotarło ponad pół miliona materiałów, w których znajdą się przestrogi i porady na temat wpływu alkoholu i innych substancji psychoaktywnych na kierujących. Na łamach wydawnictw znalazły się m.in. artykuły poradnikowe i teksty problemowe oraz wywiady z wiceministrem sprawiedliwości, prokuratorem i oficerem Policji.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej kampanii – www.trzezwinadrodze.pl 

Projekt jest współfinansowany ze środków Funduszu Sprawiedliwości.

Źródło informacji: Fundacja Instytut Łukasiewicza

Śr., 2 Prn. 2019 0 Komentarzy Dodane przez: Dawid Kulpa