Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Publiczny transport zbiorowy – kolejny rok w zawieszeniu

Publiczny transport zbiorowy – kolejny rok w zawieszeniu fotolia.pl

12 grudnia 2018 r. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej podpisał ustawę z dnia 9 listopada 2018 r. o szczególnych rozwiązaniach służących realizacji ustawy budżetowej na rok 2019. Ustawa ta nowelizuje wiele aktów prawnych – w tym ustawę z dnia 16 grudnia 2010 r. o publicznym transporcie zbiorowym.

W świetle art. 28 ustawy okołobudżetowej nastąpi odsunięcie o kolejny rok momentu wejścia w życie przepisów m.in. dotyczących zezwoleń na wykonywanie regularnych przewozów osób w krajowym transporcie drogowym oraz uwzględniania uprawnień pasażerów do ulgowych przejazdów środkami publicznego transportu zbiorowego.

Ustawa wejdzie w życie dnia 1 stycznia 2019 roku. Aktualnie oczekuje na publikację w Dzienniku Ustaw.

Warto przypomnieć, że trwają prace nad nowelizacją ustawy o publicznym transporcie zbiorowym i wprowadzeniem daleko idących, systemowych zmian. O najbardziej aktualnym projekcie można przeczytać tutaj

Tekst ustawy z dnia 9 listopada 2018 r. o szczególnych rozwiązaniach służących realizacji ustawy budżetowej na rok 2019 znajduje się pod adresem: www.orka.sejm.gov.pl

Źródło: www.prezydent.pl

Niedz., 23 Gr. 2018 1 Komentarz Dodane przez: Bartłomiej Zydel

Komentarze

Szroty Górą.
0 # Szroty Górą. 2019-01-11 12:51
można domyślać się, że kolejny rok starej ustawy o ptz - to kolejny milion szrotów z zachodu do naszej Polski , niestety.
| | |