Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

III edycja „Forum Transportu Publicznego – nowe technologie i bezpieczeństwo” już za nami

III edycja „Forum Transportu Publicznego – nowe technologie i bezpieczeństwo” już za nami fotolia.pl

Jak gospodarować środki z UE na rzecz rozwoju transportu publicznego? Jak zrównoważyć mobilność miejską? Jak poprawić bezpieczeństwo korzystania z transportu zbiorowego? Jak zmniejszyć niekorzystne oddziaływanie transportu miejskiego na środowisko? - To tylko niektóre z tematów, które zostały poruszone podczas III edycji „Forum Transportu Publicznego – nowe technologie i bezpieczeństwo”, która odbyła się 30 sierpnia br. w Warszawie.

Celem ogólnym dla systemu komunikacji zbiorowej jest optymalna realizacja potrzeb przewozowych pasażerów poprzez wykorzystanie dostępnych technologii. Zaproszeni na wydarzenie eksperci przekazali pełen zakres praktycznych informacji dotyczący tej tematyki, szczególnie istotnej po rozpoczęciu kolejnego okresu budżetowego Unii Europejskiej.

Głównym organizatorem wydarzenia był Polski Instytut Rozwoju Biznesu Sp. z o.o. Partnerami zaś Trapeze Poland oraz Sprint S.A.

Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawował Związek Powiatów Polskich, natomiast patronat medialny Dziennik Warto Wiedzieć.

Podczas forum zostały poruszone zagadnienia tematyczne, takie jak:

  • Rola transportu w funkcjonowaniu miasta
  • Elementy nowoczesnego transportu zbiorowego
  • Optymalizacja miejskiego transportu zbiorowego
  • Istota sprawności i efektywności systemu transportowego
  • Mobilność w transporcie publicznym
  • Idea smart w transporcie publicznym
  • Transport przyjazny dla środowiska - energooszczędność i innowacyjność
  • Inteligentne i zintegrowane systemy transportowe (aplikacje mobilne, biletomaty, systemy informacji pasażerskiej, inteligentne systemy płatności, Big Data)
  • Digital signage

Jednym z prelegentów był Marcin Maksymiuk, Prawnik, specjalista  w Dziale Monitoringu Prawnego i Ekspertyz w Biurze Związku Powiatów Polskich. W swoim pt. „Ustawa o elektromobilności - analiza i skutki” omówił działania Ministerstwa Energii i Ministerstwa Rozwoju na rzecz elektromobilności w odniesieniu do zagadnień dotyczących ochrony środowiska. Ekspert przedstawił także kwestie zwiększenia zachęt dla obywateli i samorządów do zmiany aut na pojazdy elektryczne. Zwrócił uwagę na niewystarczającą promocję elektromobilności, dotyczącą promowania nawyków zmiany przyzwyczajeń obywateli. Wskazał też na potrzebę zwiększenia nacisku na współpracę pomiędzy przedsiębiorcami, rządem a samorządem w kontekście infrastruktury do ładowania samochodów elektrycznych. 

Czw., 7 Wrz. 2017 0 Komentarzy Dodane przez: Sylwia Cyrankiewicz-Gortyńska