Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Termomodernizacja z ulgą podatkową

Termomodernizacja z ulgą podatkową fotolia.pl

W ramach działań na rzecz poprawy jakości powietrza w Polsce rząd postanowił wprowadzić zachęty podatkowe dla osób będących właścicielami budynków mieszkalnych jednorodzinnych zamierzających z własnych środków sfinansować przedsięwzięcie termomodernizacyjne.

Zachęta będzie skierowana do podatników podatku PIT opłacających podatek według skali podatkowej, 19% stawki podatku oraz opłacających ryczałt od przychodów ewidencjonowanych. Osoby takie będą mogły odliczyć od dochodu 23% poniesionych na termomodernizację wydatków określonych w audycie energetycznym, przy czym nie więcej niż 53 tys. zł – nawet jeśli termomodernizacji będzie podległo kilka budynków. Samo przedsięwzięcie będzie musiało być zakończone w perspektywie 3 lat od jego rozpoczęcia.

Zawierający wyżej wskazane zmiany projekt ustawy o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne będzie opiniowany we wrześniu przez Zespoły: ds. Infrastruktury, Rozwoju Lokalnego, Polityki Regionalnej oraz Środowiska i ds. Systemu Finansów Publicznych Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego.

Niedz., 2 Wrz. 2018 0 Komentarzy Dodane przez: Grzegorz P. Kubalski