Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Bądź bliżej bliskich

Bądź bliżej bliskich fotolia.pl

Klienci czterech wiodących operatorów komórkowych mogą korzystać z aplikacji, która pozwala dbać o bezpieczeństwo bliskich. Dzięki niej, niezależnie od dzielącej nas odległości, dowiemy się czy są bezpieczni i czy nie potrzebują naszej lub specjalistycznej pomocy.

„Dbam o Bliskich” – bo tak nazywa się aplikacja – to kolejne rozwiązanie odpowiadające na potrzeby obecnego czasu. Powstała w efekcie współpracy czterech największych krajowych operatorów telekomunikacyjnych.

Dzięki aplikacji pracujący rodzice mogą w dowolnej chwili sprawdzić, czy ich dzieci są w domu, a seniorzy w łatwy sposób przekazać np. informację, że wrócili bezpiecznie z zakupów.

W sytuacji zagrożenia wystarczy jeden przycisk S.O.S., aby komunikat – wraz z dokładną lokalizacją użytkownika - błyskawicznie trafił do jego z najbliższych. To tylko kilka z wielu zastosowań aplikacji „Dbam o Bliskich”. Apka korzysta m.in. z systemu powiadomień i interaktywnych map. Jest prosta, intuicyjna w obsłudze i bezpieczna. 

Pierwszy użytkownik po uruchomieniu „Dbam o Bliskich” zaprasza członków rodziny lub przyjaciół do korzystania z niej. Może to zrobić korzystając z  kontaktów w książce telefonicznej. Osoba uruchamiająca aplikację jako pierwsza jest administratorem grupy – może dodawać kolejne osoby do grupy rodzinnej, czy ustanawiać bezpieczne strefy.

Zaproszone osoby korzystają z rozwiązania „Jestem bezpieczny”. Wszyscy użytkownicy przekazują sobie dane i informacje wyłącznie w ramach stworzonej grupy rodzinnej. Z jednej strony mogą na bieżąco udostępniać w grupie informacje o sobie, takie jak aktualna lokalizacja i swoje „zameldowania” (np. jestem w domu, w pracy, na zakupach), z drugiej – mogą sprawdzić, gdzie znajdują się inne osoby z grupy, czy otrzymać powiadomienie, gdy np. dziecko opuści dom.

Dane użytkowników nie będą automatycznie przekazywane do operatora, ani żadnego innego podmiotu.

Zastosowane w aplikacji elementy zachęcają do regularnego korzystania z niej. Cykliczne przypomnienia to sygnał dla bliskich, że wszystko z nami w porządku i jesteśmy bezpieczni.

Dodatkowo, każdy z operatorów przygotował dla swoich klientów – aktywnie korzystających z aplikacji – nagrody, takie jak bezpłatne paczki danych czy urządzenia.

Aplikację „Dbam o Bliskich” można bezpłatnie pobrać na telefon komórkowy z systemem Android ze sklepu Google Play. Wersja aplikacji dla systemu iOS czeka na publikację w AppStore.

 „Dbam o Bliskich”  to aplikacja, która zachęca do pozostawania w kontakcie z najbliższymi i wspólnego dbania o siebie.

Źródło: MC

Czw., 28 Mj. 2020 0 Komentarzy
Alicja Cisowska
redaktor Alicja Cisowska