Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Chcesz zwiedzić Gdynię? Teraz możesz to zrobić bez wychodzenia z domu

Chcesz zwiedzić Gdynię? Teraz możesz to zrobić bez wychodzenia z domu fotolia.pl

Epidemia koronawirusa zmusiła Polaków do pozostania w domach. Ten czas można jednak wykorzystać w ciekawy i wartościowy sposób. Jedną z licznych propozycji, jakie możemy znaleźć w internecie jest wirtualna wycieczka po Gdyni. Jest to możliwe dzięki Archiwum Cyfrowemu Muzeum Miasta Gdyni. Co możemy zobaczyć?

Dzięki stronie www.gdyniawsieci.pl możemy przenieść się do Gdyni – poznać jej historię, a także zobaczyć fotograficzne perełki przedstawiające to urokliwe miasto. Na odwiedzających stronę czekać też będą walory muzyczne. W naszym cyfrowym archiwum będzie można oglądać nowe kolekcje archiwalnych fotografii. Znajdą się tam prawdziwe rarytasy, które dotąd były dostępne jedynie na naszej wystawie stałej „Gdynia - dzieło otwarte”. To m.in. katalog zawierający fotografie Gdyni, portu czy pracy Konsorcjum Francusko- Polskiego w latach 1927-1937. Będziemy też pokazywali powstawanie elektrowni Gródek oraz różnych gdyńskich budynków. Regularnie będziemy także publikować koncerty z serii „Gdynia 1988-2018”, które odbywały się w ubiegłym roku – mówi w filmiku dla Gdynia.pl Michał Miegoń, rzecznik prasowy Muzeum Miasta Gdyni.

Od poniedziałku, 16 marca – i w każdy co drugi dzień – na facebookowym profilu Muzeum Miasta Gdyni publikowane będą występy muzyków i zespołów związanych z Gdynią. To utwory zarejestrowane w ramach projektu  „Gdynia 1988-2018”. Nowe nagrania będą publikowane w mediach społecznościowych co drugi dzień, o godzinie 18:00. W sieci pojawią się występy m.in. Band A, Królestwa czy Kiev Office.

W ramach akcji będzie też można zagrać w zabytkową grę planszową „Darem Pomorza dookoła świata”. Muzeum Miasta Gdyni posiada w swoich zbiorach jej jedyne dwa egzemplarze. Gra zostanie zeskanowana cyfrowo i udostępniona w formie pdf., wraz z opisem, na stronie gdyniawsieci.pl. Będzie ją można wydrukować i zacząć wspólną zabawę.

18 marca udostępniona zostanie pierwsza część kolekcji zdjęć z budowy elektrowni parowej Gródek w Gdyni.

20 marca w wersji cyfrowej będzie można też oglądać album „Arkadia – letnisko w Gdyni na pocztówkach przełomu XIX i XX wieku”.

22 marca w internetowym archiwum pojawią się fotografie „Ludzi Gdyni na kartach albumu Konsorcjum Francusko-Polskiego firmy Hojgard &Schultz”.

Więcej informacji na stronie: www.gdynia.pl.

Źródło: Miasto Gdynia

Wt., 17 Mrz. 2020 0 Komentarzy Dodane przez: Małgorzata Węgrzyn