Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Czego pracownicy oczekują od pracodawcy?

Czego pracownicy oczekują od pracodawcy? fotolia.pl

Jak wynika z badania Confidence Index przeprowadzonego przez firmę rekrutacyjną Michael Page polscy pracownicy za atrakcyjne uważają takie miejsce pracy, które pozwala się rozwijać i zdobywać nowe umiejętności.

Przy wyborze pracodawcy, duże znaczenie dla kandydatów mają również dodatki pozapłacowe. Najbardziej pożądane są szkolenia, pakiet medyczny, prywatne ubezpieczenie, ale także mile widziane przez pracowników są dodatkowe dni urlopowe, czy darmowe przekąski w biurze.

Około 60% ankietowanych przyznało, że głównym powodem poszukiwania nowego miejsca zatrudnienia jest chęć zdobycia dodatkowych umiejętności. W 36% przypadków taka decyzja może być również podyktowana brakiem możliwości do rozwoju w obecnej firmie. Z kolei dla 47,2% badanych powodem do szukania nowego pracodawcy jest perspektywa otrzymania lepszego wynagrodzenia.

Oprócz wyższych zarobków oraz możliwości rozwoju, polscy pracownicy zwracają uwagę również na benefity pozapłacowe. Spośród nich, najbardziej pożądane są szkolenia – istotne dla 90% ankietowanych. Niewiele mniej, bo 86% respondentów chce mieć dostęp do prywatnej opieki zdrowotnej, a 72% liczy na pakiet ubezpieczeniowy. Dla niemal połowy respondentów (49%) atrakcyjnym dodatkiem do pensji jest również karta sportowa. Niemal taki sam odsetek badanych chętnie skorzystałby z możliwość wzięcia dodatkowych dni urlopowych.

Piotr Dziedzic, Dyrektor w Michael Page i członek zarządu Polskiego Forum HR podaje, że: „Coraz więcej firm oferuje swoim pracownikom różnorodne benefity, dlatego takie dodatki jak karta sportowa, czy pakiet medyczny choć nadal cenione, w większości firm są już standardem. Wobec tego, na kandydatach większe wrażenie mogą zrobić te mniej popularne i rzadziej spotykane, jak np. karty podarunkowe, które chciałoby dostawać 42% respondentów, czy programy oszczędnościowe, które chwali ponad 41% ankietowanych. Dodatkowo, już 27% badanych liczy na darmowe  przekąski i owoce w biurze”.

Confidence Index to cykliczny sondaż przeprowadzany przez Michael Page, który bada nastroje wśród osób poszukujących pracy w wybranych krajach w Europie, Ameryce Północnej, Ameryce Południowej, Azji oraz Australii.

Badanie mierzy poziom optymizmu kandydatów na stanowiskach specjalistycznych i managerskich w odniesieniu do szans na znalezienie nowej pracy, przewidywanego czasu trwania poszukiwań, oczekiwań wobec własnej sytuacji zawodowej i sytuacji gospodarczej kraju oraz powodów, które skłoniły ich do zmiany miejsca zatrudnienia. Badanie jest prowadzone online wśród kandydatów, którzy aplikowali na ofertę pracy za pośrednictwem strony Michael Page.

Źródło: www.michaelpage.pl

Pt., 3 St. 2020 0 Komentarzy Dodane przez: Alicja Cisowska