Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Lepiej późno niż wcale... 10 istotnych lekcji kariery

Lepiej późno niż wcale... 10 istotnych lekcji kariery fotolia.pl

Praca może zmotywować nas do tego, byśmy starali się dążyć do sukcesu. Jakkolwiek, życie nie powinno składać się z „czekania na weekend” lub koncentracji na pieniądzach. Powinniśmy rozwijać karierę, jak również cieszyć się pełnią życia. Eksperci firmy doradztwa personalnego i rekrutacji Michael Page przedstawiają 10 życiowych lekcji, które pozwolą nam jak najlepiej wykorzystać czas, jednocześnie ciężko pracując.

Naucz się odmawiać
Kiedy rozpoczynasz swoją karierę lub nowe wyzwanie zawodowe, może być ci łatwo zaakceptować zbyt wiele dodatkowej pracy, aby zrobić wrażenie na swoich szefach. To błąd – upewnij się że zgadzasz się na większy nakład pracy tylko wtedy, gdy wiesz, że jesteś w stanie to zrobić, utrzymując wysokie standardy. Jeśli bierzesz na siebie zbyt wiele pracy, twój poziom stresu wzrasta, a dokładność spada.

Znajdź pracę, którą lubisz
Znalezienie pracy, którą naprawdę polubisz, może być trudne. Większość z nas wydaje się mieć pracę, której nie lubi, lub która nie jest dobrze dopasowana do osoby. Weź jednak pod uwagę, że większość życia spędzasz w pracy, tak więc jeśli jesteś nieszczęśliwy z tym, co robisz, będzie to miało z pewnością negatywny wpływ na twoje życie osobiste.

Nie pracuj tylko dla pieniędzy
Pieniądze są istotne, jakkolwiek, nie powinny być one głównym motywatorem do pozostania na stanowisku. Jeśli pracujesz dla pieniędzy i dla niczego innego, może czas na to, by rozważyć inną karierę. Choć ważne, pieniądze to nie wszystko. Znajdź pracę, którą lubisz, a w rezultacie poczujesz się szczęśliwszy i zdrowszy.

Nigdy nie przestawaj się uczyć
Przez całą karierę będziesz spotykał ludzi, którzy mają więcej doświadczenia od ciebie, ale to nie powinno cię martwić. Uczenie się od ludzi z większym doświadczeniem pozwoli ci wzrastać osobiście i zawodowo. Przyjęcie podejścia otwartego na naukę przez całe życie pozwoli ci stać się bardziej wyważoną, wyedukowaną i spełnioną osobą.

Bądź produktywny poza pracą
Kiedy czujesz się źle lub zmęczony z powodu pracy, ciężko jest ci zmotywować się do pracy w nadgodzinach. Motywacja może być tak prosta jak uczęszczanie do siłowni, lub spotkanie się z przyjacielem na kawę po pracy. Oczekiwanie z niecierpliwością na zakończenie dnia pracy nie jest zdrowe, powinieneś starać się wyciągnąć jak najwięcej z każdego kolejnego dnia.

Utrzymuj zdrową równowagę pomiędzy pracą a życiem
Praca może być stresująca, i mogą zdarzać się okresy, kiedy będziesz czuł, że musisz zostać do późna żeby skończyć zadanie, lub zdążyć przed terminem. Nie pozwól, aby życie cię ominęło. Utrzymywanie zdrowej równowagi pomiędzy pracą a życiem osobistym jest kluczem do twojego poczucia szczęścia. Potrzebujesz czasu, aby odpocząć od pracy, upewnij się więc, że sobie na to pozwalasz.

Bądź graczem zespołowym
Sukces zawodowy przychodzi w wyniku pracy i rozwoju w zespole. Owszem, możesz mieć swój własny zakres obowiązków, ale sukces grupowy jest tym, co posuwa biznes do przodu. Duże projekty potrzebują więcej niż jednej perspektywy, aby być udane, tak więc jeśli regularnie pracujesz sam, możesz zauważyć, że w dłuższej perspektywie nie odnosisz sukcesu.

Zadbaj o siebie
Dbanie o swoje zdrowie powinno być twoim priorytetem. Jeśli zaczynasz tak bardzo angażować się w pracę, że kończysz czując się podenerwowany, zestresowany lub fizycznie chory, wtedy wiesz, że czas na zmianę. Poświęcanie zdrowia dla kariery nie jest ceną, którą ktokolwiek powinien płacić.

Odłącz się od internetu
Łatwo jest być ciągle podłączonym do urządzeń technologicznych. Ale zbytnie przywiązanie do swojego telefonu, laptopa czy tabletu może „rozłączyć cię” z rzeczywistością. Zmuś samego siebie, aby trzymać się daleko od swoich urządzeń w ciągu dnia, a zaczniesz doceniać świat wokół siebie.

Korzystaj z życia w pełni
Podczas trwania swojej kariery możesz czuć, że nie powinieneś mieć zbyt dużo wolnego czasu i że praca powinna pozostać twoim głównym celem. Praca jest istotną i fundamentalną częścią sposobu, w jaki żyjemy, ale są też inne rzeczy, dla których warto żyć. Upewnij się, że korzystasz ze swoich urlopów, znajdź czas dla swojej rodziny i przyjaciół, oraz wychodź z biura i z domu kiedy tylko możesz. Jeśli tego nie zrobisz, z pewnością pożałujesz tego w przyszłości.

Źródło: michaelpage.pl

Pt., 26 Lp. 2019 0 Komentarzy Dodane przez: Dawid Kulpa