Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Zależy Ci na karierze? Nie upubliczniaj selfie z dzióbkiem!

Zależy Ci na karierze? Nie upubliczniaj selfie z dzióbkiem! fotolia.pl

Mało kto wyobraża sobie funkcjonowanie we współczesnym świecie bez selfie, a na wielu selfie w centrum uwagi jest dzióbek. Jednak, jeśli zależy nam na karierze a jesteśmy miłośnikami tego typu zdjęć, to starajmy się, by nie były publicznie dostępne.

O tym, dlaczego selfie, zwłaszcza z dzióbkiem, są niemile widziane przez rekruterów i menedżerów mówią Eksperci portalu InfoPraca.pl.

Otóż selfie sugerują, że osoba, która je zrobiła, jest skupiona na sobie, na swoim wyglądzie, na uzyskaniu poklasku (umieszczamy selfie w sieci po to, by uzyskać społeczną aprobatę w formie „lajków”). Koncentracja na wyglądzie a nie na osiągnięciach świadczy o próżności. Rekruter, który zobaczy takie zdjęcia nie tylko zmienia swoje nastawienie do kandydata, ale może nawet zrezygnować z jego zatrudnienia. Nikt nie chce przecież pracownika, który będzie 30 minut dziennie szukał najlepszych warunków do zrobienia kolejnego dzióbka.

Jeśli zatem koniecznie musimy publikować dzióbkowate selfie to róbmy to wśród znajomych, a nie publicznie. Chyba że całe życie zamierzamy zajmować się tylko tym...

Źródło: infopraca.pl

Pt., 22 Lt. 2019 0 Komentarzy
Dawid Kulpa
Redaktor Dawid Kulpa