Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Smutna jesień, a na ulicach piękna zieleń rośnie w szkle

Smutna jesień, a na ulicach piękna zieleń rośnie w szkle fotolia.pl

Niestandardowe pożegnanie z latem odbywa się na warszawskich ulicach. Stanęły tam bowiem nietypowe przezroczyste słupy reklamowe. W wielkich słojach rosną trawy, bluszcze, paprocie i ozdobne mchy, a spotkać je można przy ul. Marszałkowskiej i pl. Trzech Krzyży.

Ten ciekawy pomysł na architekturę miejską, czyli pokaźne słoje z roślinami można oglądać w centrum miasta, a dzika kompozycja pnączy przy metrze Świętokrzyska składa się z paproci, bluszczy oraz liści mniej znanego pióropusznika strusiego i turzycy oszimskiej, gdzie w środku widnieje napis „Z tęsknoty za latem…”.

Natomiast u zbiegu ul. Marszałkowskiej i ul. Zoli zdominowały barwy jesieni, które są fantazją kolorów i form. Użyte zostały rośliny najbardziej atrakcyjne jesienią, aby przekonać mieszkańców, że i ta pora roku może być równie piękna.

Plac Trzech Krzyży zdobi przygaszona zieleń traw oraz pudrowy róż rozchodnika karpackiego. Minimalistyczne kompozycje roślinne uzupełniają proste, drewniane donice.

Projekt przygotowany został na zlecenie Zarządu Zieleni m.st. Warszawy, a ogrody będą zdobiły stołeczne ulice do połowy grudnia.

Tej jesieni stolica planuje wzbogacić się również o nowe 6 000 drzew. Parki, skwery i arterie zazielenią się we wszystkich dzielnicach stolicy. Nasadzenia rozpoczęły się w połowie października i potrwają do końca listopada.

W zazielenianie włączą się również mieszkańcy, którzy wspólnie z warszawskimi ogrodnikami zasadzą około 600 drzew. Starannie wyselekcjonowane drzewa są przystosowane do trudnych warunków miejskich. Przy pniach zamontowane zostaną nawadniające worki.

W lipcu tego roku przybyło ponad 200 nowych, przyulicznych sadzonek, a od 2007 roku do pierwszej połowy 2018 roku przy warszawskich ulicach, w miejskich lasach, parkach, skwerach i nad Wisłą posadzono ponad 300 000 drzew.

Źródło: zzw.waw.pl

Sob., 27 Prn. 2018 0 Komentarzy Dodane przez: Alicja Cisowska