Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

W listopadzie rusza nowy, jesienny festiwal Narodowego Centrum Kultury - Eufonie

W listopadzie rusza nowy, jesienny festiwal Narodowego Centrum Kultury - Eufonie fotolia.pl

Narodowe Centrum Kultury zaprasza na nowe wydarzenie nie tylko dla melomanów – I Międzynarodowy Festiwal Muzyki Europy Środkowo-Wschodniej EUFONIE. Przez dziewięć dni 11 koncertów z utworami takich kompozytorów jak Penderecki, Górecki, Dvořák czy Pärt. Wykonawcami będą światowej sławy soliści i europejskie orkiestry.

Festiwal odbędzie się w Warszawie. Rozpocznie go 23 listopada koncert z okazji 85. urodzin Krzysztofa Pendereckiego. Do 1 grudnia w 5 warszawskich salach koncertowych zabrzmią utwory symfoniczne, kameralne, folkowe i elektroniczne.

Organizatorzy podkreślają, że to propozycje nie tylko dla miłośników muzyki klasycznej: „Tegoroczna, pierwsza edycja Festiwalu EUFONIE wpisuje się w obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Przygotowaliśmy program z myślą o różnorodnej wrażliwości słuchaczy. Oferujemy dawkę wysokiej jakości kulturalnych przeżyć dla szerokiej publiczności” – zaznacza prof. Rafał Wiśniewski, dyrektor Narodowego Centrum Kultury.

Ideą festiwalu jest sięgnięcie do tradycji wspólnoty regionalnej większości krajów określanych dzisiaj jako Europa Środkowo-Wschodnia – od Bałkanów, poprzez Rumunię i Austrię, kraje Grupy Wyszehradzkiej, Ukrainę i Białoruś, aż do krajów bałtyckich.

Bilety dostępne są od 25 września na stronach bilety24 oraz eufonie w cenach od 10 do 60 złotych.

Festiwal EUFONIE organizowany jest przez Narodowe Centrum Kultury dzięki dofinansowaniu ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i jest częścią obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Źródło: niepodlegla.gov.pl

Czw., 11 Prn. 2018 0 Komentarzy Dodane przez: Dawid Kulpa